16 stycznia 2024

Uroczystości pogrzebowe ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego [SZCZEGÓŁOWY PLAN]

(Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski / fot. Adam Chełstowski / FORUM)

17 i 18 stycznia odbędą się uroczystości ostatniego pożegnania ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami ich przebiegu oraz ważnym komunikatem ze strony organizatorów.

Rada i Zarząd Fundacji im. Brata Alberta, dziękując za chęć bycia z nami w tych szczególnych chwilach, pragną poinformować o przebiegu uroczystości naszego Prezesa i Przyjaciela Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Uroczystości potrwają dwa dni, aby mogli w nich wziąć udział wszyscy zainteresowani – czytamy na stronie Fundacji.

Oto szczegółowy plan dwudniowych uroczystości:

Wesprzyj nas już teraz!

17 stycznia (środa) – kościół pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach

10:00 – uroczyste wprowadzenie Zmarłego
10:00-11:30 – czuwanie modlitewne przy Zmarłym
11:30-12:00 – Różaniec
12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Romana Pindla

Po Mszy Świętej dalsze czuwanie do godziny 20:00

Środa jest dniem przeznaczonym przede wszystkim dla Podopiecznych Fundacji z całej Polski.

 

18 stycznia (czwartek) – kościół pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach

10:00 – uroczyste wprowadzenie Zmarłego
12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa (transmitowana przez TVP Kraków)

Po Mszy Świętej odbędą się egzekwie w obrządku ormiańskim.

Po zakończeniu tych nabożeństw (ok. godz. 14:00) odprowadzenie śp. ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na cmentarz w Rudawie.

Ważny komunikat od organizatorów uroczystości:

Ze względu na trudną sytuację logistyczną, warunki pogodowe oraz spodziewaną dużą liczbę uczestników prosimy o bezwzględne przestrzeganie poleceń służb porządkowych. Kościół w Radwanowicach nie będzie w stanie pomieścić wszystkich chętnych, dlatego został przewidziany telebim zewnętrzny, pozwalający na śledzenie Mszy Św. żałobnej. Telebim będzie także ustawiony przy kościele w Rudawie, blisko cmentarza. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsc siedzących dla wszystkich zainteresowanych. 

Zgodnie z wytycznymi policji, w związku z ograniczonymi możliwościami dojazdu do kościoła w Radwanowicach, autobusy będą kierowane na parkingi w Rudawie i Pisarach, a osoby nimi podróżujące w miarę możliwości będą przewożone busami do Radwanowic. Także dojazd do Radwanowic własnym samochodem będzie bardzo ograniczony. Zachęcamy do zatrzymania się w Rudawie (informacja o dostępnych miejscach parkingowych będzie opublikowana w mediach społecznościowych Fundacji im. Brata Alberta), skąd możliwy będzie przejazd busem do kościoła w Radwanowicach i z powrotem.

Zgodnie z wytycznymi policji, w związku z ograniczonymi możliwościami dojazdu do kościoła w Radwanowicach, autobusy będą kierowane na parkingi w Rudawie i Pisarach, a osoby nimi podróżujące w miarę możliwości będą przewożone busami do Radwanowic. Także dojazd do Radwanowic własnym samochodem będzie bardzo ograniczony. Zachęcamy do zatrzymania się w Rudawie (informacja o dostępnych miejscach parkingowych będzie opublikowana w mediach społecznościowych Fundacji im. Brata Alberta), skąd możliwy będzie przejazd busem do kościoła w Radwanowicach i z powrotem. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tej trudnej dla nas wszystkich chwili oraz o rozważenie, w której części dwudniowych uroczystości wziąć udział. Na czwartek przewidywane są bardzo trudne warunki atmosferyczne. Możliwe są blokady na drodze spowodowane natężeniem ruchu. Ze względu na przewidywany bardzo długi przebieg uroczystości pogrzebowych nie są przewidziane żadne przemówienia. Bardzo prosimy o przesyłanie listów kondolencyjnych na adres mailowy Fundacji im. Brata Alberta: [email protected] Księgi kondolencyjne będą udostępnione w środę (od godz. 10:00) przy wejściu do kościoła w Radwanowicach, a w czwartek w punkcie informacyjnym w Radwanowicach (od godziny 10:00) i w kościele w Rudawie (od godz.10.00) Zgodnie z wolą Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zamiast kwiatów prosimy o datki na rzecz Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta, które będą zbierane w czasie uroczystości pogrzebowych do specjalnie oznaczonych puszek przed kościołami w Radwanowicach i Rudawie oraz na cmentarzu.

Na koniec przytaczamy fragment pożegnania ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego opublikowany przez jego rodzinę oraz przyjaciół z Fundacji:

Ksiądz Tadeusz był dla wielu nie tylko duchowym przewodnikiem, ale również bliskim przyjacielem i opiekunem. Jego ciepło i otwartość sprawiały, że każdy, kto Go spotkał, czuł się wysłuchany i zrozumiany. Był człowiekiem niezwykle skromnym, którego działania zawsze były ukierunkowane na dobro innych, a on sam nie szukał przy tym rozgłosu.

Jego życie było pełne poświęcenia i głębokiej wiary w ludzkość, co czyniło go filarem wielu społeczności i grup, które miały szczęście go znać. Jego wpływ na życie osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin był nieoceniony, a jego dziedzictwo będzie kontynuowane przez tych, których nauczył miłości, troski i wzajemnego szacunku.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski pozostawił po sobie świat jaśniejszy i pełen nadziei. Jego odejście jest dla nas wszystkich przypomnieniem o wartościach, które powinniśmy pielęgnować i przekazywać dalej: empatii, pokory i nieustającej służby dla innych. Pamięć o Nim zawsze będzie żywa w naszych sercach.

Źródło: albert.krakow.pl

Wszystko zostało wyreżyserowane. Ks. Isakowicz-Zaleski o Okrągłym Stole

„Jego nie da się zastąpić”. Łukasz Warzecha wspomina księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 725 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram