13 marca 2020

USA: Donald Trump ogłasza stan wyjątkowy. Prosi szpitale o wdrażanie planów awaryjnych

(Fotograf: JONATHAN ERNST Archiwum: Reuters FORUM)

Prezydent Donald Trump ogłosił, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronowirusa, na terenie całego kraju wprowadza stan wyjątkowy. Decyzja pomoże w szybkim uruchomieniu dodatkowych środków finansowych na walkę z epidemią.

 

Podczas piątkowej konferencji prasowej, prezydent Donald Trump poinformował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju. Wnioskowali o to przedstawiciele Partii Demokratycznej oraz Partii Republikańskiej. Wdrożenie procedury o stanie nadzwyczajnym pozwala na uruchomienie dużych pieniędzy na walkę z koronowirusem. Fundusz Kryzysowy na ten cel to około 40 mld dolarów. Amerykański przywódca poprosił również, aby szpitale wdrażały plany awaryjne.

 

Donald Trump zaapelował także do mieszkańców, aby roztropnie podchodzili do kwestii korzystania z testów na obecność Covid-19. Dodał, że nie każda osoba przebywająca w USA musi poddać się badaniu. Jego zdaniem test powinien być przekazany jedynie osobom, które mają widoczne symptomy choroby. „Nie chcemy, by każdy przechodził test, to całkowicie niepotrzebne” – powiedział.

 

Prezydent zapowiedział również opracowanie regulacji, ułatwiających prowadzenie służbom medycznym walkę z pandemią. Jednym z zapowiedzianych działań jest zwiększenie liczby łóżek w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Amerykański przywódca zapewnił również, że w ciągu tygodnia służby medyczne będą dysponowały liczbą około pół miliona testów na obecność koronowirusa.

 

 

Źródło: rmf24.pl, wp.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie