13 stycznia 2021

USA: dostawca internetu w Idaho blokuje Facebooka i Twittera

(fot. pixabay)

Dostawca internetu z północnego Idaho zablokował dostęp użytkownikom sieci WiFi do Facebooka i Twittera. Swoją decyzję argumentuje spływającymi prośbami o ograniczenie działalności obu platform, w związku z zaobserwowaną w ostatnim czasie ich cenzorską praktyką.

 

Firma „Your T1 WIFI” ograniczyła dostęp do obu platform po tym jak Twitter i Facebook zablokowały konta prezydenta Donalda Trumpa. „Your T1 WIFI” z siedzibą w Priest River zapewnia usługi internetowe w częściach północnego Idaho i Spokane w stanie Waszyngton.

 

Jak wynika z treści maila przesłanego do klientów, decyzja zablokowaniu dostępu do Facebooka i Twittera nastąpiła po otrzymaniu telefonów i wiadomości użytkowników zaniepokojonych cenzorskimi praktykami obu platform. W związku z nieposiadaniem wystarczających umiejętności potrzebnych do obsługi swoich urządzeń, klienci zaapelowali o ograniczenie dostępu do social-mediów zarówno im, oraz ich dzieciom.

 

„Nasza firma uważa, że witryna internetowa lub portal społecznościowy nie mają uprawnień do cenzurowania tego, co widzisz lub ukrywania przed Tobą informacji”- czytamy w wiadomości rozesłanej do klientów. „Podjęliśmy decyzję o zablokowaniu dostępu do tych dwóch witryn z naszej sieci” – piszą właściciele Your T1 WIFI. Szefowie firmy nie zgadzają się również ze sposobem potraktowania Parlera (alternatywy dla Twittera) przez Google, Amazon i Apple.

 

Dostawca usług internetowych zapewnia również, że aby odblokować Facebooka i Twittera wystarczy wysłać maila z prośbą o przywrócenie usługi.

 

Źródło: breitbart.com / seattletimes.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie