5 maja 2021

Gubernator stanu Floryda, Ron DeSantis, podpisał senacką Ustawę 2006, która zabrania zarówno instytucjom urzędowym, biznesom, jak i placówkom edukacyjnym, domagania się paszportów szczepionkowych. Zakaz wchodzi w życie od dnia 1 lipca tego roku. Ustawa ma też zapewnić „legalne zabezpieczenia”, które zapobiegną arbitralnemu zamykaniu szkół i biznesów przez lokalne samorządy.

 

„Na Florydzie będzie chroniony wasz osobisty wybór, jeśli chodzi o szczepienia, a żaden podmiot biznesowy czy rządowy nie będzie mógł odmówić wam usług na podstawie waszej decyzji” – oświadczył gubernator DeSantis.

 

Kara za naruszanie przepisów nowej ustawy może kosztować tych, którzy ją naruszają poprzez domaganie się dowodu szczepienia, grzywnę w wysokości do 5000 dolarów. Jednocześnie DeSantis unieważnił wszystkie lokalne nadzwyczajne zarządzenia do chwili wejścia w życie nowych przepisów.

 

Choć niektórzy krytykują nowe prawo, uważając, że „odporność stadna” wymaga, by większość osób była odporna na zarażenie, to DeSantis wskazuje, że na Florydzie wskaźnik zaszczepionych jest bardzo wysoki, a szczepienia trwają. W szczególności dotyczy to osób starszych, które są w grupie wysokiego ryzyka. W hrabstwie Palm Beach, które ma największą populację w wieku podeszłym, liczba zaszczepionych osób starszych wynosi „niemal 75 procent” – stwierdził DeSantis.

 

Floryda należy także do tych stanów, gdzie liczba zgonów na 100 000 osób w wyniku zarażenia koronawirusem jest najniższa. Podczas gdy takie stany, jak New Jersey, Nowy Jork, Massachusetts i Rhode Island, znajdują się na czterech pierwszych miejscach, jeśli chodzi o śmiertelność i to mimo zastosowania najostrzejszych restrykcji pandemicznych.

 

Jak podkreśla Joseph Enders z portalu „Church Militant”, podpisana ustawa zagwarantuje przestrzeganie wolności religijnej, jeśli chodzi o odmowę przyjmowania szczepionki z powodów moralnych, gdyż „każda ze stosowanych szczepionek została uzyskana przy użyciu linii komórkowych abortowanych dzieci – nawet jeśli kilka z nich nie zawiera bezpośrednio komórek”. Gubernator DeSantis, prywatnie katolik, jest zdecydowanym obrońcą wolności obywateli przed ingerencją rządu.

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(11)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy