6 maja 2021

Dyskryminowana mniejszość? 416 gigantów biznesu popiera homoofensywę legislacyjną w USA

(grafika ilustracyjna )

W Stanach Zjednoczonych trwa procedowanie ustawy wspierającej postulaty ruchu LGBT oraz m.in. ograniczającej wolność sumienia organizacji religijnych (Equality Act). Przegłosowali ją już członkowie Izby Reprezentantów i wkrótce zajmie się nią Senat.  Kontrowersyjne rozwiązania popiera wielki biznes zrzeszony w „Koalicji Biznesu na rzecz Ustawy o Równości”.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, to zarówno „orientacja seksualna” jak i „tożsamość płciowa” staną się chronione analogicznie jak pojęcie rasy. Może to doprowadzić do ocenzurowania sprzeciwu wobec tych ideologii, także tego inspirowanego religijnie. Istnieją obawy, że na przykład ortodoksyjni Żydzi czy tradycyjni chrześcijanie, za swój sprzeciw wobec postulatów LGBT zostaną napiętnowani, w sposób w jaki wyklucza się z życia publicznego rasistów.   

Zdaniem amerykańskich biskupów oznacza to uderzenie w katolików. Wszak Kościół sprzeciwia się ideologii gender i aktom homoseksualnym.

Equality Act wspiera swoimi funduszami także wielki biznes. LGBT Human Rights Campaign podaje firmy wspierające homoseksualną ofensywę legislacyjną. Wśród nich znajdują się między innymi (kolejność alfabetyczna): Adobe, Amazon, American Airlines, Apple, Bloomberg, BNP Paribas, BP, Bridgestone, Coca-Cola, Converse, Danone, Deutsche Bank, eBay, Ericsson, Facebook, General Motors, Goldman Sachs, Google, Hilton, Honda, HP, IBM, IKEA, Intel, Jacobs, Johnson & Johnson, Levi Strauss, MasterCard, Microsoft, Nestlé, Netflix, Nike, Nordstrom, PayPal, Pepsi, Pfizer, Philip Morris, Shutterstock, Siemens, Sony, Spotify, Starbucks, Tesla, Toyota, TripAdvisor, Twitter, Uber, Visa, Walt Disney, Warner Music Group czy Whirpool.

Komentarz PCh24

W sumie wsparcie dla nowych przepisów wyraziło 416 przedsiębiorstw zatrudniających ponad 14 milionów osób. Trudno w historii świata znaleźć przypadki ruchu politycznego tak otwarcie popieranego przez tak wielkie prywatne pieniądze. O ironio – ruch „LGBT” lubi przedstawiać się jako prześladowana mniejszość, na każdym kroku zagrożona przez dyskryminację. Tymczasem rzeczywistość – przynajmniej na Zachodzie – wygląda dokładnie odwrotnie. Ruch LGBT dąży do skrępowania ust światopoglądowych przeciwników i cieszy się poparciem gigantów biznesu i polityki.

Źródła:  dorzeczy.pl / komentarz PCh24.pl

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie