27 sierpnia 2021

USA: Joe Biden zapowiedział odwet za zamach w Kabulu

(Michael Stokes, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons)

„Nie zapomnimy tego, nie wybaczymy, zmusimy was, byście za to zapłacili” – oświadczył prezydent Stanów Zjednoczonych po zamachu terrorystycznym na port lotniczy w Kabulu, w wyniku którego zginęło 13 amerykańskich żołnierzy.

Jednocześnie zaznaczył, że wydarzenie nie wpłynie na jego decyzję o wycofaniu się z Afganistanu.

„Nie wybaczymy, nie zapomnimy, dorwiemy was i zmusimy was, byście za to zapłacili” – powiedział Biden podczas wystąpienia w Białym Domu. Prezydent polecił dowódcom wojskowym przygotowanie planu uderzenia odwetowego wobec przywódców Państwa Islamskiego, dodając, że choć nie ma jeszcze całkowitej pewności co do autorów zamachu, amerykańskie służby mają pewne informacje na ten temat.

„Odpowiemy w miejscu i czasie naszego wyboru” – zapowiedział.

Biden oświadczył, iż mimo świadomości potencjalnych kolejnych zamachów terrorystycznych, Amerykanie będą kontynuować misję ewakuacyjną. We wczorajszym zamachu, przeprowadzonym w okolicach wejścia na lotnisko w Kabulu zginęło 13 amerykańskich żołnierzy i 90 afgańskich cywilów. Ponad 150 osób zostało rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (ISIS).

Źródło: rmf24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez