3 stycznia 2017

Sędzia Reed O’Connor Sądu Okręgowego dla Północnego Teksasu wydał 31 grudnia 2016 r. tymczasowy zakaz, uniemożliwiający wprowadzenie w życie rozporządzenia wydanego przez amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Rozporządzenie zmusza lekarzy do wykonywania tzw. operacji zmiany płci i aborcji bez względu na ich przekonania i normy etyczne. Nakaz opóźni realizację niekorzystnego prawa, które miało wejść w życie już 1 stycznia 2017 r.


Sędzia O’Connor przychylił się do skargi katolickich organizacji i instytucji kościelnych, w tym sióstr Franciszkanek od Nieustającej Adoracji, Christian Medical & Dental Association i władz stanowych.

Wesprzyj nas już teraz!

Stany: Teksas, Wisconsin, Nebraska, Kansas, Luizjana, Arizona, Kentucky i Mississippi wcześniej złożyły zbiorowy pozew, kwestionując rozporządzenie uchwalone na mocy ustawy o ochronie pacjentów i niedrogiej opieki (Obamacare), która zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć.


W szczególności skarżący zarzucili, że Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) wydał rozporządzenie, które zabrania dyskryminacji na podstawie „tożsamości płciowej” i „przerywania ciąży”. Definiuje „tożsamość płciową” jako „wewnętrzne poczucie płci przez osobę, która może być płci męskiej, żeńskiej lub połączeniem płci męskiej i żeńskiej, różnej od przypisanej jej w wyniku urodzenia”.


Rozporządzenie nie przewiduje prawa do sprzeciwu wobec aborcji, niezależnie od przekonań religijnych czy osądu medycznego. Sąd ma ustalić, czy Departament Zdrowia przekroczył swoje uprawnienia. Proces obejmuje wiele zagadnień o dużym znaczeniu, w tym kwestię suwerenności stanów, rozszerzonego zakresu opieki zdrowotnej, zabezpieczenia przeciw dyskryminacji oraz opinii lekarskiej. Sąd ma także orzec, czy rozporządzenie nie narusza – a wszystko na to wskazuje, że tak jest – ustawy Religion Freedom Restoration Act, przewidującej wyłączenie z obowiązywania ustawy instytucje religijne.


Rzeczniczka Białego Domu Katie Hill skrytykowała orzeczenie, stwierdzając, że to „wpadka sędziowska.” Wyraziła nadzieję, że „wpadka jest tymczasowa”, ponieważ „wszyscy Amerykanie, niezależnie od ich płci, tożsamości płciowej lub orientacji seksualnej powinni mieć dostęp do wysokiej jakości usług opieki zdrowotnej wolnej od dyskryminacji”.


Reuter poinformował, że nie wiadomo jeszcze, czy administracja Obamy będzie dążyć do odwołania nakazu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Obamie pozostały ponad dwa tygodnie urzędowania w Białym Domu, jest mało prawdopodobne, by w tym momencie podejmowano jakiekolwiek działania Z kolei przyszły nowy szef Departamentu Zdrowia Tom Price jest zdeklarowanym krytykiem „Obamacare.” Jest wiec szansa, że rozporządzenie w ogóle nie wejdzie w życie.  


Badanie uczonych z Johns Hopkins University opublikowane w sierpniu ub. roku wykazało, że nie ma dowodów, które potwierdzałyby, iż ludzie rodzą się „gejami” albo „transseksualistami”. Naukowcy przestrzegli biurokratów przed wprowadzaniem prawa, które zezwoli na „drastyczne operacje zmiany płci”  dzieci, ponieważ wczesne zawirowania związane z tożsamością płciową zanikają wraz z wiekiem.



Źródło: newamerican.com., AS.




Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 299 840 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram