17 marca 2017

Victor Orban oświadczył w piątek na antenie Radia Kossuth, że do końca maja na południowej granicy Węgier powstanie drugie ogrodzenie będące w stanie powstrzymać każdą liczbę imigrantów od strony Turcji. Polityk oświadczył, że Unia Europejska popełnia błąd w sprawie muzułmańskich migrantów uznając, że porozumienie z prezydentem Erdoganem rozwiąże problem.

 

Premier Węgier zaznaczył, że budowa nowego ogrodzenia sprawi, iż „ludzie w Austrii i Niemczech mogą spać spokojnie, bo Węgry ochronią zewnętrzne granice Europy”. Dodał, że nie wierzy w sojusz UE-Turcja w sprawie „powstrzymania fali migracji”.

 

– Nie jest mądrą polityką składanie naszego bezpieczeństwa na ręce Turków, a jednocześnie ciągłe ich szkalowanie, atakowanie, potępianie, że są nie dość demokratyczni, mają złą fryzurę i niedobry system polityczny – stałe wywoływanie konfliktów z Turkami – powiedział.

 

Orban oświadczył, że nie próbuje zdjąć odpowiedzialności z Turcji i jej przywódców. Zaznaczył jednak, że porozumienie UE-Turcja „nie wydaje się spójne” i dlatego należy podjąć również inne kroki pozwalające zatroszczyć się o bezpieczeństwo granic i obywateli.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie