Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie – organizacja monitorująca przypadki prześladowań wyznawców Chrystusa – zwraca uwagę na nasilenie aktów wandalizmu i napaści na duchownych katolickich.
W Hiszpanii grupa zwolenników aborcji zakłóciła nabożeństwo w kościele pw. św. Michała w Palmie. Ponad 30 osób wtargnęło do świątyni wnosząc skandaliczne transparenty i wykrzykując hasła proaborcyjne. Aktywiści protestowali przeciwko planom zaostrzenia prawa zakazującego zabijania dzieci poczętych.
Wesprzyj nas już teraz!
Również w Hiszpanii wszczęto dochodzenie przeciwko kard. Fernando Sebastianowi z Malagi, który stwierdził w wywiadzie dla lokalnej gazety, że homoseksualizm można z powodzeniem leczyć. Miejscowy prokurator wszczął postępowanie pod pretekstem podważania przez hierarchę prawa zakazującego dyskryminacji w artykułach 14 i 18 konstytucji.
Za rażący przykład dyskryminacji Obserwatorium uznało zalecenia Komitetu Praw Dziecka ONZ dla Kościoła katolickiego. Komitet radził Watykanowi, by zmieniono nauczanie na temat aborcji i homoseksualizmu. Doszło do jawnego pogwałcenie norm prawnych dotyczących wolności religijnej i ingerencji w doktrynę Kościoła.
W lutym grupa feministek z organizacji „Femen” brutalnie zaatakowała kardynała Antonio Maria Rouco, arcybiskupa Madrytu oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Hierarcha został zaatakowany gdy wychodził ze swojego samochodu i próbował wejść do kościoła Santos Justo y Pastor w Madrycie. Rozebrane aktywistki krzyczały „Aborcja jest święta”. W hiszpańskiej Maladze sprofanowano aż cztery katolickie kościoły.
W Stuttgarcie rodzice protestujący przeciwko edukacji seksualnej zostali zaatakowani przez zwolenników ideologii gender. Policja nie zareagowała. W styczniu w Szwecji feministki z organizacji „Femen” zakłóciły nabożeństwo w katedrze w Sztokholmie. Trzy obnażone kobiety wtargnęły do świątyni z agresywnymi proaborcyjnymi transparentami. Feministki zapowiedziały, że będą kontynuować ataki.
W styczniu kościół Wniebowzięcia Matki Bożej w Montceau -les- Mines we Francji został trzykrotnie zdewastowany. Do kolejnej poważnej profanacji doszło w Niemczech 27 stycznia. Nieznany sprawca włamał się do kościoła katolickiego w dzielnicy Freiburga. Zniszczył m. in. tabernakulum i skradł konsekrowane Hostie.
W styczniu trzech złodziei włamało się do kościoła San Pietro della Lenca w Abruzji. Niszcząc żelazne pręty wdarli się do świątyni i wykradli krucyfiks oraz relikwię Jana Pawła II. W styczniu wandale zaatakowali kaplicę Matki Boskiej w Dolinie Łez w Schlierbach i uszkodzili dach małego sanktuarium. Ukradli płyty miedziane i inne kawałki metalu. Podobne akty wandalizmu miały miejsce we Włoszech, gdzie próbowano zniszczyć wiekową ambonę w kościele San Pier Fiorelli w Prato. W styczniu uszkodzony został kościół Notre-Dame- du- Haut w Haute-Saône.
W Bawarii zbezczeszczono cmentarz w Neumarkt. Krzyże na grobach umieszczono do góry nogami. Policja podejrzewa, że aktu dopuścili się młodzi sataniści. W styczniu ateiści w Szkocji wezwali rząd do usunięcia z komisji edukacji przedstawicieli religii. Domagali się zmiany Local Government Act z 1973 r. Również w styczniu szwedzka położna nie dostała wcześniej obiecanej posady na okres wakacyjny w szpitalu Highland w Eksjoe. Przyczyną była jej niechęć wobec aborcji.
Kościół parafialny Villa Saletta w Palaia został zdewastowany przez wandali, którzy ukradli jałmużnę, konsekrowane Hostie oraz kielich z tabernakulum. We Francji podpalono kaplicę Aibre, a na murach hiszpańskiej bazyliki Niepokalanego Poczęcia w Yecla Murcia pojawiło się proaborcyjne graffiti. W Szkocji za krytykę cudzołóstwa, homoseksualizmu aresztowano ulicznego kaznodzieję. Obsceniczne i satanistyczne graffiti pojawiło się także na drzwiach kościoła pw. świętych Piotra i Pawła w Haute Garonne.
W każdą pierwszą sobotę miesiąca pięciu muzułmanów z Centralnego Biura Islamskiego Szwajcarii rozpowszechnia w centrum Bazylei materiały propagandowe. Ich autorzy wzywają do mordowania chrześcijan i żydów oraz zabierania im majątku.
Źródło: intoleranceagainstchrisitanseu., AS.