31 grudnia 2014

W Indonezji zakazano… świętowania Nowego Roku

(By parapente 1 (Flickr.) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons)

Władze miasta Banda Aceh w indonezyjskiej prowincji Aceh zakazały świętowania Nowego Roku. Dlaczego? Zabawa w Sylwestra jest sprzeczna z islamem!

 

„Wszystkie uroczystości związane ze świętowaniem Nowego Roku są sprzeczne z islamską kulturą. Obywatele nie–muzułmanie w Banda Aceh powinni to uszanować”czytamy w oficjalnym rozporządzeniu.

 

Burmistrz miasta, Illiza Sa’aduddin Djamal, tłumaczy, że „muzułmanom zabronione jest świętowanie Nowego Roku, bo dzień ten nie pokrywa się z pierwszym dniem w islamskim kalendarzu”. Jak dodaje, z tego samego powodu katolicy nie mogą obchodzić uroczyście świąt maryjnych.

 

W oparciu o sylwestrowe rozporządzenie władz policja skonfiskowała w sklepach sztuczne ognie i petardy. Do przestrzegania nowych przepisów zobowiązano w szczególności kawiarnie i restauracje.

 

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie