20 września 2021

W odpowiedzi na 10 ciężkich przypadków COVID-19 kanadyjska prowincja i diecezja wprowadzają bezwzględną segregację dla niezaszczepionych

(Szczepienia w Kanadzie, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Flickr)

W prowincji Nowy Brunszwik od początku tzw. pandemii koronawirusa rząd odnotował 48 przypadków śmiertelnych. Obecnie liczba wymagających hospitalizacji ciężkich przypadków zarażenia wzrosła do 10 osób. W odpowiedzi na takie statystyki władze prowincjonalne zdecydowały się wprowadzić zakaz udziału we wszelkich wydarzeniach publicznych dla osób niezaszczepionych. Nowe zasady wprowadziła także archidiecezja Moncton, w której osoby bez certyfikatu szczepionkowego nie będą mogły brać udziału w życiu parafialnym, łącznie z uczestnictwem we Mszy Świętej.

W liczącej 780 tys. mieszkańców prowincji Nowy Brunszwik od początku epidemii koronawirusa oficjalne statystyki rządowe odnotowały 48 przypadków śmiertelnych spowodowanych COVID-19. Obecnie lokalne władze ogłosiły swoje zaniepokojenie w związku z „czwartą falą” i nowym „szczytem” tzw. pandemii, które mają objawiać się ilością 370 „aktywnych przypadków”. W tej liczbie znajduje się 17 osób objętych hospitalizacją, w tym 10 przypadków krytycznych.

Ponieważ jesteśmy w czwartej fali pandemii, konieczne jest, abyśmy zrobili to, co jest potrzebne, aby chronić naszych mieszkańców, kiedy żyjemy w rzeczywistości, w której wirus ciągle jest z nami. Te zmiany są konieczne, aby zapewnić, że nasza prowincja będzie w stanie pozostać w strefie zielonej i uniknąć lockdownów, o których wiemy, że są szkodliwe dla firm i zdrowia psychicznego ludzi. Musimy również unikać przeciążenia naszego systemu opieki zdrowotnej. Szczepionka jest skutecznym narzędziem, które może nam pomóc w walce z tym wirusem, ale więcej osób musi się zaszczepić, aby zapewnić nam wszystkim lepszą ochronę – przekonywał premier prowincji Nowy Brunszwik Blaine Higgs.

Wesprzyj nas już teraz!

W ramach „walki” z „czwartą falą” odbyło się także spotkanie z przywódcami wspólnot religijnych, których lokalna minister zdrowia poleciła implementację rządowych restrykcji. Na naciski władzy świeckiej aktywnie odpowiedział ordynariusz archidiecezji Moncton, Valery Vienneau. – Prosimy was o wdrożenie tych nowych środków w każdej z waszych wspólnot chrześcijańskich nie tylko w celu uszanowania prośby rządu, ale przede wszystkim w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa wśród naszej populacji. Nie chcielibyśmy, aby jedno z naszych miejsc kultu było miejscem narażenia na COVID z powodu naszego zaniedbania – zwrócił się do duchowieństwa swojej diecezji.

W praktyce od wtorku udział we wszelkich nabożeństwach, łącznie z Mszą Świętą, ślubami i pogrzebami oraz w wydarzeniach parafialnych będzie zakazany dla osób, które nie zdecydowały się przyjąć eksperymentalnej szczepionki przeciw COVID-19. Abp Vienneau polecił duchowieństwu weryfikowanie certyfikatów szczepionkowych przed dopuszczeniem wiernych do korzystania z posługi Kościoła. Przed drzwiami kościołów będą stali wolontariusze sprawdzający certyfikaty, a ich obowiązkiem będzie sporządzanie imiennych list uczestników, której – wedle zapowiedzi arcybiskupa – „może ostatecznie zażądać rząd”.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 301 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram