W jednej z lubelskich szkół odbyła się konferencja nauczycieli poświęcona duchowym zagrożeniom współczesnej młodzieży. „W pokojach dzieci króluje kultura śmierci. Jest ona bardzo mocno promowana” – mówiła jedna z uczestniczek spotkania.
W lubelskim Zespole Szkół nr 5 odbyła się konferencja zatytułowana „Zagrożenia duchowe współczesnej młodzieży”, w której kilkadziesiąt osób, głównie nauczycieli, podejmowało tematy niepopularne z perspektywy dzisiejszej poprawności politycznej, próbującej ośmieszyć wszystkich, którzy poważnie traktują zagrożenia duchowe płynące z popkultury.
Wesprzyj nas już teraz!
Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Ruch Obrony Rodziny i Jednostki, posła PiS Lecha Sprawkę oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Prelegenci podejmowali tematy takie jak tatuaże czy też ogólny trend promujący makabryczną i mroczną estetykę.
– Dziś w pokojach dziecięcych króluje kultura śmierci. Jest bardzo mocno promowana – mówiła Małgorzata Więczkowska, pedagog i medioznawca. Jak zwróciła uwagę, otoczenie najmłodszych pełne jest wytatuowanych lalek czy też zabawek przedstawiających upiory. Prelegentka odniosła się również do tatuaży, przypominając, iż wywodzą się one z rytualnych tradycji ludów pierwotnych, a dziś nierzadko po taką formę destrukcji swojego ciała sięgają młodzi ludzie, w których domach panuje pustka duchowa.
– Czy my nie chcemy w ten sposób zapełnić pustki duchowej? W jakim celu do gazetki szkolnej są dołączane tatuaże z postaciami demonicznymi? – pytała retorycznie Więczkowska. W tym temacie wypowiedziała się również dyrektor jednej z lubelskich szkół. – Ja mogę nie dać dziecku tatuażu dołączonego do jogurtu. Nie mogę jednak zabronić rodzicom, by na zabawę choinkową wystylizowali dziecko na Monster High – powiedziała.
Poruszono również temat sekt i subkultur, które znajdują coraz łatwiejszą drogę do serc i umysłów dzieci i młodzieży. – Często odnoszę wrażenie, że zagrożenia duchowe lekceważymy, bo na co dzień mamy do czynienia z zagrożeniami materialnymi – stwierdził prof. Robert T. Ptaszek z KUL-u.
Wykładowca podkreślił, iż Europa odchodząc od swoich chrześcijańskich korzeni, poszukuje innych doktryn, które miałyby je zastąpić. – Żyjemy w społeczeństwie, które ma wiele cech. Wśród nich jest konsumpcyjny styl życia. W związku z tym trzeba być tym, który wybiera najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Ta postawa przenosi się na sferę duchową – przekonywał prof. Ptaszek.
Konferencja odbyła się pod patronatem marszałka województwa lubelskiego, wojewody, prezydenta Lublina oraz kurator oświaty.
Źródło: dziennikwschodni.pl
FO