„Targi rozwodowe” to nowa propozycja dla wszystkich osób, które zamierzają się rozwieść i porzucić słowa przysięgi małżeńskiej. W ramach wydarzenia swoje usługi zaprezentowali detektywi, psychologowie, prawnicy przeprowadzający sprawy rozwodowe oraz organizatorzy imprez porozwodowych.
„Przejdźmy to razem” – to hasło przewodnie pierwszych „targów rozwodowych”, które odbyły się w Poznaniu. Inicjatorzy pomyśleli wydarzenie jako miejsce, gdzie zaprezentowany zostanie cały pakiet usług, z których mogą skorzystać osoby planujące rozwód. I choć organizatorzy wydarzenia twierdzą, że nie zachęcają nikogo do opuszczenia współmałżonka i rozbicia rodziny, oferta była skrojona w pełni pod przyszłych rozwodników.
W ramach usług promowanych i przedstawianych podczas targów znalazły się m.in. usługi detektywistyczne. Jak można wywnioskować, tacy detektywi mają śledzić jednego ze współmałżonków, aby dostarczyć materiałów pomocnych do uzyskania rozwodu cywilnego. Swoje usługi na targach prezentowali również prawnicy specjalizujący się w prowadzeniu spraw rozwodowych.
Wesprzyj nas już teraz!
Swoje stanowiska miały również firmy świadczące usługi mediatorskie, a także psychologowie i terapeuci. Jak informuje polsatnews.pl, korzystanie z ich oferty „ma sprawić, że rozwód przejdzie jak najbardziej sprawnie i bezboleśnie”.
Uczestnicy „targów rozwodowych” mogli również zapoznać się z propozycjami organizowania „imprez rozwodowych”. Ma to być swego rodzaju substytut tradycyjnych wesel, choć organizowany już nie tuż po zawarciu małżeństwa, a bezpośrednio po rozerwaniu związku cywilnego i wyparciu się przysięgi małżeńskiej.
Warto przypomnieć, że w Polsce statystycznie 1/3 małżeństw się rozpada. Jeszcze gorzej jest w Warszawie. Tam około 50 proc. par małżeńskich po pewnym czasie decyduje się na rozwód.
W związku z tymi zatrważającymi statystykami, w 2022 roku Centrum Życia i Rodziny przeprowadziło kampanię społeczną pt. „I ślubuję Ci”. Kampania miała na celu przypomnienie znaczenia słów przysięgi małżeńskiej i zachęcała do pielęgnowania miłości pomiędzy małżonkami. Przypominała również, że małżeństwo jest nierozerwalnym związkiem kobiety i mężczyzny.
Hasło „I ślubuję Ci” było również głównym motywem Marszów dla Życia i Rodziny, które w 2022 zorganizowano w ponad 80 miastach i miejscowościach Polski.
Źródło: polsatnews.pl, czir.org
WMa
O „zmianie obyczajowości” i nierozerwalnym związku małżeńskim