4 kwietnia 2021

W Wielką Sobotę policja nie próżnowała. Prawie 5 tys. mandatów za brak maseczki, 3 tys. kontroli

(źródło: policja.gov.pl)

Ostatniej doby policjanci nałożyli 4986 mandatów, skierowali 702 wnioski o ukaranie do sądu, a 2731 osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – przekazał w sobotę rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka.

Od początku obowiązywania epidemicznych rozporządzeń, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 3,6 miliona kontroli. W samym przypadku niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa wypisano 402 548 mandatów, skierowano 58 387 wniosków o ukaranie do sądu, a 255 064 osoby pouczono.

 

Tylko 3 kwietnia w związku z tymi wykroczeniami funkcjonariusze policji nałożyli 4986 mandatów karnych, skierowali 702 wnioski o ukaranie do sądu, a 2731 osób pouczyli.

 

Przeprowadzono też liczne kontrole w środkach transportu publicznego, obiektach handlowych, miejscach organizacji wesel i dyskotek, oraz w hotelach, restauracjach, siłowniach i klubach fitness. Rzecznik kom. gł. policji, insp. Mariusz Ciarka nie poinformował o ilości kontroli przeprowadzonych w kościołach.

 

Źródło: polsatnews.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy