8 maja 2019

W Wirginii będzie łatwiej mordować nienarodzonych – jest wyrok sądu

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Sędzia federalny odrzucił obowiązujący w amerykańskim stanie Wirginia wymóg, jakoby wyłącznie lekarze mogli przeprowadzać wczesne aborcje. Wyrok spotkał się z zadowoleniem aborcjonistów, dążących do zmiany przepisów także w innych stanach.

 

Zgodnie z obowiązującymi od 1975 roku przepisami tylko licencjonowani lekarze mogli popełniać aborcję w pierwszym trymestrze. Owo i tak minimalne ograniczenie możliwości mordowania nienarodzonych nie spodobało się proaborcyjnej „Virginia League for Planned Parenthood” i grupie klinik.  Latem 2018 roku skierowano sprawę do sądu. Aborcjoniści argumentowali, że regulacja stanowi nadmierny ciężar.

 

W uzasadnieniu wyroku amerykański sędzia stanowy Henry Hudson przyznał im pod tym względem rację. Stwierdził bowiem, że obecnie „konsensus ewoluował” i wymóg zgody lekarza na aborcję w pierwszym trymestrze okazuje się nadmiernym ciężarem.

 

Jenny Ma prawniczka Center for Reproductive Rights wyraziła zadowolenie z powodu ogłoszenia wyroku. Zapowiedziała, że organizacja stara się o uzyskanie podobnych orzeczeń w kilku innych stanach.

 

Z drugiej strony sędzia podtrzymał obowiązek uczestnictwa lekarza w aborcjach w kolejnych trymestrach. Sąd nie zmienił także regulacji dotyczących zakazu przeprowadzania aborcji w 2 i 3 trymestrze poza licencjonowanymi szpitalami, proponowania kobietom USG przed aborcją i obowiązkowej 24-godzinnej przerwy między zgłoszeniem woli przeprowadzenia aborcji a jej wykonaniem.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie