28 kwietnia 2021

Wakacje… w szkole. Włoskie władze chcą nadrabiać koronawirusowe zaległości w edukacji

(źródło: pixabay.com)

Włoski resort oświaty chce, by uczniowie, których edukacja została zaniedbana w związku z epidemią koronawirusa i nauczeniem zdalny, nadrabiali zaległości w czasie wakacji.

Rozwiązanie ma dotyczyć dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat, ale resort nie kryje, że program kierowany jest w sposób szczególny do gimnazjalistów i licealistów. W czasie wakacji uczniowie mieliby w szkołach uprawiać sport, uczyć się języków obcych oraz uczestniczyć w zajęciach uzupełniających z takich dziedzin jak matematyka, muzyka, plastyka.

Włoska prasa wskazuje, że wakacyjne zajęcia szkolne miałyby charakter dobrowolny. Ich celem miałoby być nadrobienie zaległości i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów odesłanych w czasie Covid-19 na naukę zdalną. Władze oceniają, że kryzys sanitarny spowodował uwypuklenie problemów edukacyjnych. – Dlatego opracowaliśmy plan wsparcia, pomostu między tym rokiem szkolnym a następnym, będącego dla dzieci i młodzieży okazją do pogłębienia wiedzy, umiejętności i powrotu do życia w grupie – zaznaczył minister oświaty Patrizio Bianchi.

Prócz zajęć edukacyjnych, w wakacyjnym programie znalazły się też zajęcia laboratoryjne, prace w grupach, debaty, ale też wizyty w muzeach, wycieczki do kina i teatru.

Źródło: niezalezna.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie