29 kwietnia 2021

Wałbrzych: Radni przyjęli uchwałę o obowiązku zaszczepienia się na Covid-19

(Army Spc. Angel Laureano holds a vial of the COVID-19 vaccine, Walter Reed National Military Medical Center, Bethesda, Md., Dec. 14, 2020. (DoD photo by Lisa Ferdinando))

Niebywałe działania radnych w Wałbrzychu. W tym dolnośląskim mieście przyjęto uchwałę, która miałaby zobowiązać wszystkie mieszkające i pracujące w nim osoby do przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19. Radni zaapelowali też do ministra zdrowia o objęcie podobnym przymusem wszystkich Polaków.

Uchwałę, która miałaby zobowiązać osoby mieszkające i pracujące w Wałbrzychu do zaszczepienia się, zaproponował prezydent miasta, Roman Szełemej, lekarz. Jego pomysł poparło 22 radnych, przeciwko zagłosowało jedynie trzech.

W Wałbrzychu zaszczepiono jak dotąd już ok. 100 tys. osób, z czego ok. 35-40 tys. to mieszkańcy miasta.

Widzę doskonale, jak straszną chorobą jest COVID-19, jak wielu wałbrzyszan, Polaków zmarło z jej powodu. Niestety, patrząc na statystyki, jeżeli nie zrobimy jakiegoś niebywałego wysiłku mobilizującego do szczepienia, to do końca roku liczba Polaków, która umrze w wyniku tej choroby osiągnie 100 tysięcy – stwierdził prezydent Wałbrzycha, uzasadniając zaproponowaną uchwałę.

Szełemej zapewnił, że nie będzie próbował nakładać na wałbrzyszan czy osoby pracujące w mieście żadnych kar czy mandatów. Chodzi jedynie o swoisty symbol i apel do wszystkich o to, by jak najprędzej przyjęli szczepionkę. Szełemej chciałby też w ten sposób rozpocząć dyskusję, czy na przykład pracodawcy będą tak samo traktować osoby zaszczepione jak te bez szczepień.

W istocie jednak prezydent planuje swoistą dyskryminację niezaszczepionych: Szełemej poinformował, ze Wałbrzych opracowuje regulacje, które pozwolą wprowadzić zniżki w miejskich instytucjach dla osób już zaszczepionych.

Wałbrzyska uchwała oczekuje obecnie na akceptację wojewody dolnośląskiego.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(38)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy