15 maja 2022

Nawet ponad 5 tys. osób wzięło udział w warszawskiej Procesji Różańcowej za Polskę, która przeszła w niedzielę ulicami miasta. Uczestnicy modlili się za Ojczyznę, ale także chcieli zadośćuczynić za grzechy popełnione przeciwko życiu.

Warszawska Procesja Różańcowa to centralne wydarzenie, bowiem podobne inicjatywy odbyły się w kilkudziesięciu innych miastach i miejscowościach. Uczestnicy warszawskiej procesji, przeszli od Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, ulicami zlokalizowanymi w centrum miasta, aż na Trakt Królewski i Plac Zamkowy. Jak podkreślają organizatorzy, takie wydarzenie nie miało w Warszawie jeszcze swojego precedensu.

Podczas pokutnej procesji odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także wszystkie trzy części Różańca Świętego. Modlitwie towarzyszyły również rozważania oraz pobożny śpiew. Na czele procesji niesiono wielki krzyż, a także relikwie św. Andrzeja Boboli. To właśnie patron Polski i jego męczeńska śmierć były niezwykle istotnym elementem rozważań podczas części bolesnej Różańca Świętego. Procesja w Warszawie zgromadziła zdecydowanie ponad 5 tys. uczestników, choć ostateczna liczba może być niedoszacowana.

Wesprzyj nas już teraz!

To imponujące wydarzenie było zorganizowane przez szereg wspólnot, organizacji katolickich i pro life, które podjęły współpracę w ramach inicjatywy Zjednoczeni 2022. Jak wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, św. Andrzej Bobola to patron dla Polaków na trudne czasy i dobrze, że tą procesją udało się przypomnieć jego zasługi dla Polski i Kościoła.

– Procesje Różańcowe za Polskę odbywały się 15 maja, a zatem pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy, które przypada 14 maja, a liturgicznym wspomnieniem św. Andrzeja Boboli, które obchodzimy 16 maja. To wyjątkowy czas i cieszę się, że w procesji wzięły udział tysiące osób. Wierzę, że to dopiero początek regularnych publicznych aktów modlitwy w Warszawie – podkreślił Paweł Ozdoba.

Dodał, że niezwykle ważnym elementem wszystkich kilkudziesięciu, odbywających się w Polsce procesji, była intencja dotycząca ochrony życia. – Mamy do czynienia ze światową pandemią aborcji, dlatego jako katolicy powinniśmy pokutować za grzechy popełnione przeciwko życiu. Taka forma procesyjnej modlitwy różańcowej jest niezwykle skuteczna, dlatego należy ją praktykować – podkreślił szef Centrum Życia i Rodziny.

W gronie organizatorów wydarzenia były m.in. wspólnoty: Męski Różaniec, Rycerze Jana Pawła II, Wojownicy Maryi, Żołnierze Chrystusa, Centrum Życia i Rodziny, a także Mężczyźni św. Józefa oraz Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego.

Szczegóły na temat organizacji Procesji Różańcowych za Polskę znajdują się na stronie: www.rozanieczazyciem.pl.

 

Źródło: własne PCh24.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram