30 września 2017

12 października warszawski ratusz ogłosi listę klinik, które otrzymają od stołecznego samorządu wsparcie finansowe na „leczenie bezpłodności” metodą in vitro. Z „pomocy” w ciągu dwóch lat ma skorzystać 2,5 tys. par.

 

Od 13 września trwa konkurs dla klinik ubiegających się o wzięcie udziału w realizacji programu zdrowotnego „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017 – 2019”.

 

Zdaniem Gabrieli Szustek, warszawskiej radnej (PO) zasiadającej w komisji konkursowej wszystkie stołeczne kliniki „leczące bezpłodność” metodą in vitro wyraziły zainteresowanie pomysłem ratusza. Spośród zgłoszonych zostaną wybrane 3-4 placówki realizujące program.

 

Radna PO dodaje, że również mieszkańcy Warszawy wyrażają duże zainteresowanie refundacją in vitro przez samorząd. Świadczą o tym dziesiątki pytań skierowanych do przedstawicieli ratusza na temat tego, jak będzie wyglądała procedura związana z przystąpieniem do programu.

 

Jak podaje portal rp.pl stołeczny program „leczenia” metodą in vitro „przeznaczony jest dla warszawianek w wieku 25-40 lat; dofinansowanie ma obejmować trzy próby zapłodnienia pozaustrojowego, do 80 proc. kosztów, nie więcej jednak niż 5 tys. złotych. Miasto szacuje, że z programu będzie mogło skorzystać około 2,5 tys. par, zarówno małżeństw, jak i tych, pozostających w związkach nieformalnych. Koszt to około 10 milionów złotych rocznie”.

 

 

Źródło: rp.pl

TK

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie