16 kwietnia 2021

Watykan: konferencja zdrowotna z udziałem kontrowersyjnych mówców, propagatorów New Age

Watykan znowu organizuje konferencję z udziałem kontrowersyjnych postaci – Anthony’ego Fauciego, Chelsea Clinton i Deepaka Chopry – którzy mają być głównymi mówcami majowego seminarium poświęconego wzajemnemu oddziaływaniu umysłu, ciała i duszy w zakresie opieki zdrowotnej. Wydarzeniu patronuje Papieska Rada ds. Kultury.

Będzie to już V Międzynarodowa Konferencja – badanie umysłu, ciała i duszy mająca pokazać, jakie innowacje i nowatorskie systemy mogą poprawić ludzkie zdrowie. Inicjatorem konferencji jest Papieska Rada ds. Kultury i Fundacja Cura. Wydarzenie będzie miało miejsce od 6 do 8 maja br. i zgodnie z informacją Stolicy Apostolskiej wezmą w nim udział lekarze, naukowcy, etycy, przywódcy religijni, obrońcy praw pacjentów, politycy, filantropi i komentatorzy.

Wszyscy mają skupić się na „omówieniu najnowszych osiągnięć medycyny, świadczeniu opieki zdrowotnej i profilaktyce, a także implikacjach dla ludzi i wpływu na kulturę postępu technologicznego”. Poza tym organizatorzy mają „promować okrągły stół na temat Połączenia nauki i wiary, którego celem będzie zbadanie związku religii i duchowości ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, w tym relacji między umysłem, ciałem i duszą”. Watykan informuje, że dyskusja dotyczyć będzie „głębszego sensu ludzkiej egzystencji oraz poszukiwaniu obszarów zbieżności nauk humanistycznych i przyrodniczych”.

Wesprzyj nas już teraz!

Do uczestników spotkania papież Franciszek wyśle wiadomość wideo. Do udziału w konferencji zaproszeni są: księża, pracownicy duszpasterskiej służby zdrowia i studenci uniwersytetów katolickich z całego świata. Catholic News Agency informuje, że w konferencji wezmą udział dyrektorzy generalni dużych koncernów farmaceutycznych, w tym Moderny i Pfizera, a także celebryci działający w dziedzinie „filantropii medycznej”. Wśród uczestników jest ponad 100 mówców, w tym: Kerry Kennedy, Cindy Crawford, John Sculley, Brandon Marshall, Joe Perry z Aerosmith i prałat Dario Edoardo Viganò, emerytowany prefekt Sekretariatu ds. Komunikacji. CNA informuje, że osoby biorące udział w wydarzeniu „skoncentrują się na postępach w innowacjach medycznych i będą dążyć do stworzenia nowych, interdyscyplinarnych podejść oraz partnerstw w celu leczenia chorób i poprawy zdrowia, dobrego samopoczucia i zrozumienia wyjątkowości człowieka”. Współorganizatorem seminarium jest kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, jak i Monsignor Tomasz Trafny oraz Robin Smith, prezes Fundacji Cura, autor książki „Komórki są nowym lekiem”.

Na IV konferencji „United to Cure”, która odbyła się w Watykanie w 2018 roku, wystąpili m.in.: Katy Perry, Deepak Chopra i Peter Gabriel. A pierwsza konferencja z tej serii, zainicjowana w Watykanie w 2011 r., dotyczyła postępów w badaniach nad dorosłymi komórkami macierzystymi. Watykanista Edward Pentin zwraca uwagę, że głos ponownie zabierze guru New Age, Deepak Chopra, przedstawiany przez Watykan jako „światowej sławy pionier medycyny integracyjnej i osobistej przemiany”. Będzie także ekolog i ekspert od szympansów Jane Goodall, propagująca kontrolę ludności. W zeszłym roku mówiła, że światowa populacja powinna zmniejszyć się do poziomu sprzed 500 lat. Swoją mowę wygłosi także Chelsea Clinton, córka Billa i Hillary Clinton – magister zdrowia publicznego – sprzeciwiająca się zakazowi aborcji. Jej zdaniem, zakaz aborcji jest „niechrześcijański”. Poza tym głos zabiorą przedstawiciele koncernów farmaceutycznych i technologicznych: Stéphane Bancel oraz Albert Bourla, odpowiednio prezesi Moderny i Pfizera, firm produkujących szczepionki przeciwko COVID-19, których to testy skuteczności przeprowadzano przy użyciu linii komórek macierzystych pochodzących od abortowanych płodów.

Inni prelegenci to: David Feinberg z Google Health, pracujący nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) w opiece zdrowotnej, dr Anthony Fauci, immunolog, który najpierw kierował reakcją administracji Trumpa (a obecnie Bidena) na COVID-19 oraz Amy Abernethy, zastępca komisarza Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Wśród zaproszonych celebrytów są: była supermodelka Cindy Crawford, piosenkarka Renée Fleming, Joe Perry z zespołu Aerosmith, piłkarz Brandon Marshall i miliarder funduszu hedgingowego Ray Dalio.

Moderatorami dyskusji mają być osobistości mediów głównego nurtu, takie jak: Katie Couric, dr Sanjay Gupta, dr Mehmet Oz i Robin Roberts. Pentin podkreśla, że zakres międzynarodowych konferencji, organizowanych od początku przez Papieską Radę ds. Kultury we współpracy z Robinem Smithem, prezesem Fundacji Stem for Life, poszerzył się od czasu ich rozpoczęcia 10 lat temu. Początkowo skupiono się na promocji badań nad dorosłymi komórkami macierzystymi. Na I konferencji w 2011 r. prelegenci mówili o korzyściach z badań nad dorosłymi komórkami macierzystymi, w wydarzeniu udział wzięli Tommy Thompson, sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej w administracji George’a W. Busha oraz arcybiskup Vincenzo Paglia, ówczesny biskup Terni-Narni-Amelia. Kolejna edycja konferencji dotyczyła medycyny regeneracyjnej. III konferencja, która odbyła się w kwietniu 2016 r., miała podnieść globalną świadomość na temat terapii komórkowych w leczeniu chorób i ograniczenia cierpienia. Ówczesny wiceprezydent USA Joe Biden mówił wówczas o swojej wierze i leczeniu raka. W IV konferencji wzięła udział piosenkarka pop, broniąca uroszczeń lobby LGBT i zwolenniczka organizacji aborcyjnej Planned Parenthood, Katy Perry. Skupiła się ona na promocji medytacji. Uczestnikom rozdano różne przedmioty związane z New Age, w tym bransoletki z wisiorkami „medytujące oko”. książkę o medytacji transcendentalnej, którą Watykan podobno próbował zablokować.

Konferencja z 2018 r. odeszła od omawiania badań nad dorosłymi komórkami macierzystymi, skupiając się na tym „w jaki sposób nauka, technologia i medycyna XXI wieku wpłyną na kulturę i społeczeństwo”. Według ks. Tomasza Trafnego, kierującego sekcją nauki i wiary Papieskiej Rady ds. Kultury, jednym z celów konferencji jest przybliżenie osobowości o „różnych opiniach na pewne tematy”, by mogły się ze sobą skonfrontować. Duchowny podkreślił, że ważne jest dialogowanie z osobami prezentującymi odmienne od Kościoła stanowisko, by ich nie wykluczać, lecz próbować zrozumieć i rzucić im wyzwanie prezentując nasz punkt widzenia. Głównym sponsorem seminarium jest Fundacja Templeton oraz The Leona M. and Larry B. Helmsley Charitable Trust.

Źródło: catholicnewsagency.com, ncregister.com, cultura.va, press.varican.va

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram