Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin, po raz kolejny wypowiedział się na temat preparatów przeciw COVID-19, tym razem zwracając uwagę na ich powiązania z przemysłem aborcyjnym.
Pod koniec listopada ubiegłego roku kard. Parolin odpowiedział na protesty przeciwników przymusu szczepień i segregacji sanitarnej we Włoszech. – Dlatego chodzi o odpowiedzialność wobec siebie, bo widzimy, jak choroba dotyka [zwolenników hasła] No Vax, a przede wszystkim o odpowiedzialność wobec innych, którą papież podsumował tym pięknym wyrażeniem, które tak bardzo mi się podoba, że w tym sensie ostatecznie chodzi o akt miłości – mówił wówczas hierarcha, odcinając się od ks. Floriano Pellegriniego, który solidaryzuje się z protestami.
Parolin, jako najwyższy urzędnik Stolicy Apostolskiej i prawa ręka Franciszka, był bezpośrednio odpowiedzialny za wykonanie woli urzędującego papieża, by wprowadzić w Watykanie segregację sanitarną i bezwzględny przymus szczepień dla duchowieństwa i pracowników.
Wesprzyj nas już teraz!
W niedzielę kardynał udzielił wywiadu portalowi National Catholic Register i odpowiedział na pytanie o osoby, które w samym Watykanie wyrażają wątpliwości odnośnie związków tzw. szczepionek z przemysłem aborcyjnym.
Hierarcha uznał, że sprzeciw wobec użycia linii komórkowych abortowanych dzieci jest „nieuzasadniony”, ponieważ w przypadku preparatu Pfizera, który podaje się w Watykanie, nie były one użyte w procesie produkcji, a jedynie do testowania. Dla kard. Parolina jest to argument za całkowitą akceptacją dostępnych preparatów opartych o technologię mRNA.
Praktyczną konsekwencją takiego poglądu jest narzucenie nieuznającego wyjątków przymusu szczepień w Watykanie, zgodnie z twierdzeniem papieża Franciszka, iż przyjęcie eksperymentalnej iniekcji i zachęcanie do tego innych jest „aktem miłości”.
– Z drugiej strony inne szczepionki (Astra Zeneca, Johnson & Johnson) są faktycznie produkowane z linii komórkowych, które zostały przekazane około 40 lat temu do celów naukowych – dodał Parolin.
Źródło: lifesitenews.com
FO