17 grudnia 2020

Ważny dekret Watykanu. W okresie Bożego Narodzenia księża mogą odprawić do czterech Mszy dziennie

(Servus Tuus [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)])

W odpowiedzi na limity w kościołach wprowadzane w związku z koronawirusem, watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, wychodząc naprzeciw prośbom wiernych zezwoliła, by w wybrane dni w okresie Bożego Narodzenia ksieża mogli odprawić do czterech Mszy dziennie.

 

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w dekrecie z dnia 16.12.2020 udzieliła zgody Biskupom diecezjalnym (ordynariuszom miejsca) na zezwalanie swoim prezbiterom na celebrowanie czterech Mszy świętych w następujące dni: 25 grudnia (Narodzenie Pańskie), 1 stycznia (Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi) i 6 stycznia (Objawienie Pańskie).

Wesprzyj nas już teraz!

 

Decyzja ta ma ułatwić wiernym uczestnictwo we Mszy Świętej, utrudnione przez limity wprowadzane przez władze świeckie z powodu koronawirusa.

 

Z jednej strony większa ilość Mszy pozwoli zachować wymagane przez władze zasady dystansu społecznego, z drugiej zaś sprawi, że wierni nie będą czuli się wykluczeni z możliwości świętowania Tajemnicy Wcielenia.

 

Dokument został podpisany przez prefekta Kongregacji, kardynała Roberta Saraha. Jego zapisy czasowo uchylają reguły kodeksu prawa kanonicznego – te stanowią bowiem, że ksiądz może odprawić maksymalnie trzy msze dziennie.

 

Źródło: gosc.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 430 405 zł cel: 500 000 zł
86%
wybierz kwotę:
Wspieram