Dlaczego tak łatwo jest dzisiaj zdobyć przydomek faszysty? Kto z tej pokrętnej manipulacji czerpie korzyści? Czy wymyślanie wydarzeń, konstruowanie faktów i popularyzacja kłamstw to jedyne na co stać współczesne „elity”? Na te oraz wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w najnowszym 29. numerze magazynu „Polonia Christiana”.
Aktualne wydanie naszego magazynu jest do nabycia tradycyjnie w sklepie internetowym księgarnia.piotrskarga.pl, a także w większości salonów prasowych. Dla fanów lektury w wersji elektronicznej przygotowaliśmy wersję online, którą za jedyne 6 zł netto można przez 30 dni przeglądać na stronie epch.poloniachristiana.pl. Cena obejmuje także dostęp do dwóch poprzednich numerów pisma.
Wesprzyj nas już teraz!
W artykule otwierającym numer Roman Motoła dokonuje podsumowania ostatnich wydarzeń związanych ze śledztwem w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Zwraca w nim uwagę na coraz liczniejsze kłamstwa ze strony przedstawicieli rządu oraz na karkołomne zabiegi prokuratury, mające na celu obronę przyjętej dawno oficjalnej wersji zdarzeń. Nawet, jeśli rosyjskie media odwołają wkrótce to, co pisały o Tusku (nasz człowiek w Warszawie), realna zmiana w państwie nastąpi tylko wtedy, gdy zwykli Polacy (…) podejmą wysiłek naprawy swej ojczyzny – konkluduje.
Temat numeru to „Piętno faszyzmu” – najpopularniejsza w polskim dyskursie forma manipulacji i dyskredytacji przeciwnika, którą posługują się nie tylko skrajnie lewicowi działacze partyjni, ale również dziennikarze „mainstreamowych” mediów. Najświeższego, rodzimego przykładu takich działań dostarcza sprawa Marszu Niepodległości, organizowanego już po raz trzeci przez środowiska narodowe w dniu Święta 11 Listopada. Korzenie tego zjawiska opisuje prof. Jacek Bartyzel, który m.in. zwraca uwagę na fakt, że swą zawrotną karierę „antyfaszyzm” zawdzięcza w pierwszym rzędzie potędze aparatu państwowego i propagandowego Związku Sowieckiego oraz jego przedłużenia w postaci „narodowych” sekcji Kominternu. Bardzo interesującą analizę faszyzmu we Włoszech i jego związków z ideologiami socjalistycznymi i komunistycznymi przedstawia z kolei prof. Grzegorz Kucharczyk. O pomijanym przez współczesne media stanowisku Stolicy Apostolskiej wobec reżimu Mussoliniego pisze natomiast Aleksander Smolarski.
W numerze znajdziemy także bardzo interesujący wywiad z Moniką Kacprzak – teologiem i politologiem, zajmującą się kulturowymi przemianami współczesnej cywilizacji, w tym m.in. zjawiskami politycznej poprawności, promocji homoseksualizmu i ideologii gender. O transhumanizmie jako starej herezji prezentowanej w nowej formie pisze z kolei Marcin Jendrzejczak.
Zachęcamy do zamówienia prenumeraty magazynu „Polonia Christiana”. Korzystając ze strony www.pismo.poloniachristiana.pl/prenumerata można opłacić roczną prenumeratę obejmującą 6 kolejnych numerów pisma – w łącznej cenie 60 zł. Przesyłka gratis!