22 grudnia 2020

Węgry: opozycja zwiera szeregi na wybory w 2022 roku. Powstanie antyorbanowy sojusz

(Fot. Reuters/Heinz-Peter Bader/Forum)

Sześć partii opozycyjnych wobec Fideszu Viktora Orbana zamierza zawiązać antyorbanowy sojusz. Celem współpracy są wybory parlamentarne w 2022 roku. Współpraca zapowiada się dość ciekawie, bo opozycja reprezentuje mocno odmienne poglądy i ideologie.

 

W skład antyrządowego sojuszu wejść ma sześć formacji opozycyjnych. Politycy o planie zawiązania sojuszu poinformowali w poniedziałek. Ich celem jest zwycięstwo wyborcze w 2022 roku i odsunięcie Fideszu od władzy.

 

Wedle planu, koalicja w wyborach wystawi jednego, wspólnego kandydata we wszystkich 106 okręgach wyborczych w kraju. By sięgnąć po władzę, partie zadeklarowały odłożenie na bok różnic programowych i ideologicznych. Ważniejsze ma być bowiem „obalić skorumpowane i nieuczciwe rządy Fideszu”.

 

Wedla sondaży, strategia opozycji może przynieść sukces. W listopadowym badaniu taki mariaż miałby uzyskać wynik o 4 punkty procentowe lepszy niż Fidesz. Trzeba niemniej pamiętać, że mowa o perspektywie roku 2022 oraz póki co tylko deklaratywnej współpracy opozycji.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie