Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała przewodnik, zawierający spis wszystkich „skutecznych” metod uśmiercania dzieci poczętych na różnych etapach ich rozwoju. Przewodnik jest drugim wydaniem uzupełniającym wcześniejszy skandaliczny dokument, opublikowany w 2003 r.: „Bezpieczna aborcja: techniczne i strategiczne wytyczne dla systemów opieki zdrowotnej”.
Zdaniem Scotta Fischbacha, dyrektora wykonawczego Minesota Citizens Concerns for Life (MCCL), międzynarodowej organizacji broniącej życia, publikacja jest „skandaliczne i przerażająca”. – Po zastosowaniu tych wytycznych będą umierać zarówno kobiety, jak i ich nienarodzone dzieci w krajach rozwijających się – stwierdził. Fischbach zauważa, że wiele z proponowanych przez oenzetowską agendę metod aborcyjnych, w gruncie rzeczy bazuje na słabo sprawdzonych technikach, które przyniosą śmiertelne żniwo.
Wesprzyj nas już teraz!
Szefowie WHO przedstawiają przewodnik jako „poważny krok naprzód”. Korporacja IPA, która zajmuje się produkcją urządzeń służących do „próżniowego odsysania płodu”, stosowanych do przeprowadzania aborcji, wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że przewodnik jest „wyrazem szacunku dla kluczowej roli dostępu kobiet do usług aborcyjnych i uznaniem ich uprawnień do pełnego korzystania z przysługujących im praw człowieka”.
Wytyczne obejmują cztery główne zagadnienia: szacunki dotyczące liczby „niebezpiecznych” – czyli wg WHO nielegalnych aborcji – dokonywanych na świecie, najnowsze zalecenia kliniczne przeprowadzania aborcji, porady w jaki sposób upowszechnić usługi aborcyjne oraz zalecenia polityki i prawodawstwa, umożliwiającego zabijanie dzieci poczętych. Chociaż porady dotyczące polityki i prawodawstwa nie powinny znaleźć się w dokumencie medycznym, za jaki uchodzi ww. poradnik, to jednak WHO umieściła je, potwierdzając tym samym swoje zaangażowanie w promocję aborcji.
WHO wydała poradnik w celu zwalczania tzw. umieralności okołoporodowej w krajach rozwijających się. Tymczasem, jak pokazują badania, rozwiązaniem problemu umieralności kobiet, wskutek powikłań związanych z ciążą i porodem byłoby stworzenie lepszego systemu opieki nad kobietą ciężarną oraz usprawnienie dostaw czystej wody i krwi.
Źródło: LSN, AS.