26 lipca 2016

We wtorek ksiądz Jacques Hamel po raz ostatni udał się do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdyż właśnie tam został zamordowany przez nożowników. Kapłan zakończył swoje życie w świątyni podczas sprawowania Mszy Świętej. Lokalny ordynariusz wydał komunikat informujący kim był francuski męczennik.

 

Ksiądz Jacques Hamel był kapłanem z wieloletnim stażem. Zamordowany służył Panu Bogu na ziemi jako ksiądz przez 58 lat. Święcenia przyjął w roku 1958 – wynika z tekstu obwieszczenia arcybiskupa Dominique’a Lebrun’a, ordynariusza Rouen, w której to diecezji pracował męczennik.

 

Nożownicy odebrali życie 84-letniemu księdzu podczas sprawowania Najświętszej Ofiary w świątyni, w której posługiwał od wielu lat.

 

Na razie nie są jasne motywacje sprawców. Wedle niektórych relacji medialnych byli to islamiści. Mord dokonany na księdzu z nienawiści do wiary katolickiej oznacza, że Jacques Hamel może być uznawany za męczennika.

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

   

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie