Anglikański rytuał w… bazylice św. Piotra – sercu Kościoła katolickiego

49311.jpg

Po raz pierwszy w historii w bazylice św. Piotra w Watykanie zostanie odprawione anglikańskie nabożeństwo. Będzie to Modlitwa Wieczorna (ang. Evensong), symulująca katolickie Nieszpory.

 

Liturgia zostanie odprawiona 13 marca przy ołtarzu rzymskiej Katedry. Zgodę na wydarzenie wyraził archiprezbiter bazyliki, kard. Angelo Comastriego.

Zróbmy to razem!

 

Anglikańskiemu rytuałowi przewodniczyć będzie dyrektor Ośrodka Anglikańskiego w Rzymie, uzurpujący sobie miano arcybiskupa David Moxon, zaś homilię wygłosi katolicki arcybiskup Arthur Roche, sekretarz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Śpiewać będzie chór Merton College z Oksfordu.

 

Nabożeństwo będzie częścią obchodów 50-lecia Ośrodka Anglikańskiego w Wiecznym Mieście.

 

 

KAI

MWł

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Luter to ojciec wszystkich rewolucji

 

12 rzeczy, które musisz wiedzieć o reformacji i Lutrze

 

Indywidualna interpretacja Pisma – korzeń luterskiej herezji

 

Za „dary reformacji” już dziękujemy

 

A może rok Hozjusza?

 



  

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: