Biskup pelpliński upomniał księdza Krzysztofa Charamsę

38557.jpg
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna 3 października upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, „aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa” - czytamy w oświadczeniu rzecznika diecezji pelplińskiej. Biskup prosi również o modlitwę w intencji kapłana, który wypowiada się w sprzeczności z Pismem św. i Nauczaniem Kościoła.

 

Publikujemy treść przesłanego KAI oświadczenia:

Oświadczenie w sprawie ks. Krzysztofa Charamsy

W związku z komunikatem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dotyczącego deklaracji ks. Krzysztofa Charamsy i jego wypowiedzi medialnych, sprzecznych z Pismem Świętym i Nauczaniem Kościoła Katolickiego oraz mając na uwadze normy Kodeksu Prawa Kanonicznego, biskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa.

Jednocześnie biskup pelpliński prosi kapłanów i wiernych o modlitwę w tej intencji.

ks. dr Ireneusz Smagliński
Rzecznik Biskupa Pelplińskiego

Zróbmy to razem!

 

 


KAI
luk

 

 

 

 

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: