Islamiści zniszczyli ważną parafię w Mozambiku. Biskup: Wiara ludu nie zaniknie

W ostatnim dniu kwietnia islamiści zniszczyli ważną parafię katolicką w Mozambiku. Muzułmańscy terroryści nie tylko spalili świątynię, ale zdewastowali również domy okolicznych chrześcijan. To kolejny kościół w kraju, który padł ofiarą fundamentalistów.
"Terroryści przybyli około czwartej po południu i wkroczyli do parafii Św. Ludwika de Montfort, od 1946 roku symbolu obecności katolickiej w regionie”, relacjonował atak na kościół w miejscowości Meza bp Antonio Juliasse Ferreira Sandramo. „Parafia została zaatakowana i doszczętnie spalona przez rebeliantów. To była scena jak z horroru: zniszczone domy i infrastruktura, historyczna parafia obrócona w gruzy”, mówił ordynariusz diecezji Pemba.
Jak zaznaczył portal infocatolica.com, świątynia spłonęła doszczętnie, a podczas agresji terroryści zatrzymywali okolicznych chrześcijan, zmuszając ich do słuchania nienawistnych wobec wiary przemówień.
Odkąd w październiku 2017 roku w Mozambiku rozpoczęła się zbrojna islamistyczna insurekcja, dżihadyści zniszczyli już 117 kaplic i kościołów na terenie diecezji Pemba, położonej na północy afrykańskiego kraju.
„Wiara tego ludu Bożego nigdy nie zostanie spopielona. Odbudowuje się każdego dnia!”, pisał bp Sandramo, komentując zniszczenie miejsce kultu.
Źródło: infocatolica.com
FA





