„Reforma w impasie”? Większość Polaków przeciwko zniesieniu ocen z zachowania [sondaż]

edukacja-zmiany3.jpg
Oprac. GS/PCh24.pl

Ponad 60 proc. badanych w sondażu IBRiS dla Radia ZET negatywnie oceniło pomysł minister edukacji Barbary Nowackiej dotyczący likwidacji ocen z zachowania. Popiera go co trzeci ankietowany.

W badaniu 23,6 proc. ankietowanych stwierdziło, że raczej nie zgadza się z pomysłem likwidacji oceny z zachowania na świadectwie, a 36,8 proc. – zdecydowanie się nie zgadza. Zdaniem 30,6 proc. badanych byłoby to dobre rozwiązanie, a 9,1 proc. nie ma na ten temat zdania.

Najwięcej przeciwników zniesienia ocen z zachowania jest wśród wyborców PiS i Konfederacji – 73 proc. z nich nie popiera pomysłu szefowej resortu edukacji, za opowiada się 20 proc. badanych.

Zróbmy to razem!

Wśród zwolenników koalicji rządzącej (KO, Trzeciej Drogi i Lewicy) też jest więcej przeciwników likwidacji ocen z zachowania ze świadectwa. Przeciwnych tej propozycji jest 50 proc., za opowiada się 39 proc.

Zniesienia ocen ze świadectwa nie chce 68 proc. kobiet i 55 proc. mężczyzn. Za ich likwidacją opowiada się 25 proc. kobiet i 35 proc. mężczyzn.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 21-22.06.2024 r. metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1067 osób.

Źródło: PAP / Anita Karwowska

Barbara-Nowacka-bolszewia.jpg
Oprac. GS/PCh24.pl

Komisarz Nowacka i oświatowa rewolucja

Chociaż dawni i obecni bolszewicy mają pełne usta zapewnień o demokracji, to nie przejmowali się i nie przejmują tym, czego chcą ludzie. Pośród wywołanego przez siebie chaosu chcą jak najdalej posunąć rewolucyjny walec. Im większy chaos, tym łatwiej wprowadzać nieakceptowalne w zwyczajnych warunkach rewolucyjne zmiany. Zwłaszcza jeżeli forsowane są one równocześnie na wielu polach, co znacznie zmn...Czytaj dalej

szkola-depolonizacja-dekatolizacja2.jpg
Oprac. GS/PCh24.pl

Szkoła „po nowemu”: Cel numer jeden - „odpolszczyć” i zateizować młodych

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie” – tę sentencję przypisywaną Janowi Zamojskiemu zna niemal każdy. Dla wielu to wyświechtany banał, co nie zmienia faktu, że stwierdzenie to jest po prostu prawdziwe. Psychologia w ujęciu przyrodniczym, pozwalającym zmierzyć obserwowalne zachowania prowadzi do wniosków, że zachowania społeczne i poznawcze człowieka należą do grupy zachowań be...Czytaj dalej

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: