Szczepionki powodują autyzm? Robert Kennedy sprawdzi to na zlecenie Trumpa

Czy szczepionki powodują autyzm? Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump chce to sprawdzić. Jak powiedział w rozmowie z telewizją NBC, oczekuje, że przyszły szef Departamentu Zdrowia w jego administracji, Robert F. Kennedy Jr., przyjrzy się tej sprawie.
Prezydent-elekt powiedział, że jeżeli jakieś szczepionki okażą się być szkodliwe dla zdrowia dzieci, zostaną wyeliminowane. - Kiedy spojrzy się na problemy zdrowotne w naszym kraju, widać, że coś jest w nie w porządku - powiedział. - Spójrzmy na autyzm. Dwadzieścia lat temu autyzm prawie nie istniał, to był jeden na 100 tysięcy przypadków. Teraz to blisko jeden na sto przypadków. Co się wydarzyło? - zapytał retorycznie.
Dopytywany przez dziennikarkę, czy jest pewien, że chodzi o efekt szczepień, bo badania wskazują jakoby na coś innego, odparł: - Może to nie są szczepionki, może to jest chlor w wodzie. Chcę, żeby wszystkiemu się przyjrzeli - powiedział. - Niektóre szczepionki są świetne. Inne jednak mogą takie nie być. Jeżeli nie, trzeba to sprawdzić - wskazał.
Jak dodał, nie jest przeciwko szczepieniom; widzi jednak, że ze zdrowiem w USA dzieje się coś bardzo niedobrego i trzeba zrobić wszystko, by znaleźć tego przyczyny.
Źródło: NBC
Pach






