Traktat pandemiczny coraz bliżej. WHO apeluje do rządów o przygotowania do kolejnej pandemii

rzad-pandemiczny.jpg
Oprac. GS/PCh24.pl

Szef WHO zaapelował do rządów, aby te rozpoczęły przygotowania do kolejnej pandemii. Narzędziem w walce z wirusami na poziomie międzynarodowym ma być tzw. traktat pandemiczny, umożliwiający przeniesienie znacznej części kompetencji poszczególnych krajów na rzecz gremiów eksperckich i instytucji międzynarodowych.

W trakcie dorocznego zgromadzenia WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził, że obecnie przyszedł czas na zdecydowane przyspieszenie działań mających na celu ochronę ludności świata przed możliwą pandemią.

- Jeśli nie dokonamy zmian, które muszą zostać wprowadzone, to kto to zrobi? A jeśli nie zrobimy ich teraz, to kiedy? - pytał, cytowany przez agencję Reutera. 

Zróbmy to razem!

Dziesięciodniowe wydarzenie trwające w Szwajcarii zbiega się z 75. rocznicą powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Głównym celem obrad jest wypracowanie procedur używanych do walki z globalnymi wyzwaniami zdrowotnymi, w tym przyszłymi pandemiami.

Jednym z punktów obrad jest stworzenie szerokiego traktatu pandemicznego, który ma zostać ratyfikowany w przyszłym roku. W negocjacjach udział biorą przedstawiciele 194 państw członkowskich WHO. 

Jak zaznacza w swoich analizach instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris, procedowany przez WHO „Międzynarodowy Traktat Pandemiczny” może  naruszać kompetencje suwerennych państw. Dokument ma przyznać Światowej Organizacji Zdrowia rolę koordynatora międzynarodowej polityki sanitarnej, co oznacza rezygnację władz Rzeczypospolitej z niezależności w tym obszarze.

Ratyfikacja traktatu spowoduje przekształcenie WHO z ciała doradczego w organ decyzyjny. Organizacja będzie mogła decydować o światowych rozwiązaniach w zakresie badań lekarskich, weryfikować stosowaną przez państwa profilaktykę, sprawdzać stopień zaszczepienia, śledzić kontakty poszczególnych obywateli, a wreszcie zarządzać kwarantanną i leczeniem. WHO będzie mogła domagać się certyfikacji i monitoringu w każdej z wymienionych dziedzin, a co najważniejsze – uzyska kompetencje do zarządzania informacją na poziomie globalnym.

Źródło: własne PCh24.pl / polsatnews.com
PR

WHO_World_Health_Organization_website_on_the_Coronavirus_pandemic_COVID-19-e1648737082430.jpg
https://www.nursetogether.com/, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Traktat Pandemiczny WHO ograniczy suwerenność państw narodowych. Ordo Iuris ostrzega!

Procedowany przez WHO „Międzynarodowy Traktat Pandemiczny” może  naruszać kompetencje suwerennych państw, donosi Ordo Iuris w najnowszym raporcie. Jak podkreślają autorzy analizy, dokument ma przyznać Światowej Organizacji Zdrowia rolę koordynatora międzynarodowej polityki sanitarnej, co oznacza rezygnację władz Rzeczypospolitej z niezależności w tym obszarze.PRZECZYTAJ ANALIZĘ - LINKPojawienie si...Czytaj dalej

Jaka-jest-prawda_pandemia-zrzeszenie-lekarzy_portal.jpg
Oprac. GS/ PCh24.pl

Co dalej z traktatem pandemicznych WHO? Karwelis: maszyna gotowa do uruchomienia

Mechanizm jest gotowy – jak maszyna vendingowa czeka na żeton dowolnego wirusa , który uruchomi gotowe urządzenie – w ten sposób Jerzy Karwelis na łamach tygodnika „DoRzeczy” tłumaczy stan przygotowania tzw. traktatu pandemicznego WHO, którego ratyfikacja nastąpi najprawdopodobniej już w przyszłym roku.Zdaniem publicysty, pandemia COVID-19 dobitnie pokazała uzależniona od prywatnych funduszy WHO, ...Czytaj dalej

 

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: