Warszawski samorząd poparł ideologiczną petycję w sprawie Ronda Dmowskiego

Rada Warszawy chce zmiany nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Większość głosujących podczas czwartkowej sesji poparła petycję w tej sprawie. Środowiska patriotyczne rozkręcają akcję „Dmowski zostaje”.
Do przyjęcia petycji wystarczyły głosy Koalicji Obywatelskiej. Współtwórca polskiej niepodległości po okresie zaborów, wybitny działacz ruchu narodowego może ustąpić miejsca na mapach i tablicach „prawom kobiet” oznaczającym w lewicowym slangu przede wszystkim swobodę zabijania dzieci nienarodzonych.
Petycja w sprawie zmiany wpłynęła od osoby prywatnej. W listopadzie rada nie odrzuciła jej, lecz potrzebna była zdecydowana decyzja na „tak” lub „nie”. Sprawa trafi teraz do Komisji Nazewnictwa w Radzie Warszawy.
Czwartkowe głosowanie nie oznacza ostatecznej decyzji. Radni będą pracować nad petycją. Prawdopodobnie sformułują projekt uchwały w sprawie przemianowania jednego z centralnych miejsc stolicy. Ewentualny projekt wtedy trafi ponownie pod obrady.
Przeciwni treści petycji byli przedstawiciele PiS, jeden radny KO oraz radna niezależna.
Prawicowi i patriotyczni internauci wezwali do podjęcia działań w obronie dotychczasowej nazwy.
Dołącz do naszej akcji "Dmowski zostaje!"
https://twitter.com/mazurek_piotr/status/1468934354126704646?s=20
https://twitter.com/Gameover1926/status/1468954316425760776?s=20
https://twitter.com/Avanti_1989/status/1468951501510901767?s=20
https://twitter.com/BartoszFlorek_/status/1468948290666471426?s=20
https://twitter.com/WiolaKaminskaPL/status/1464283783910203398?s=20
Źródło: niezalezna.pl, Twitter
RoM







