Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Kolejna prowokacja przed Marszem Niepodległości?

marsz-niepodleglosci-e1762350545724.jpg
fot. prtscr/youtube/PCh24.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o wprowadzeniu tymczasowego zakazu noszenia broni we wtorek 11 listopada na terenie całej Warszawy. Decyzja ma być związana z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom Marszu Niepodległości. Wcześniej resort zakazał używania środków pirotechnicznych.

"We wtorek 11 listopada 2025 r. na terenie Warszawy będzie obowiązywał czasowy zakaz noszenia broni" - poinformował " - brzmi komunikat opublikowany przez MSWiA na X.

"To ograniczenie wynika z rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, które właśnie zostało opublikowane. Decyzja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas Święta Niepodległości - w szczególności uczestników Marszu Niepodległości i osób postronnych" - tłumaczy resort.

Zróbmy to razem!

"W ubiegłym tygodniu minister Kierwiński polecił służbom podjęcie działań zapewniających bezpieczeństwo podczas Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada - obok zakazu noszenia broni - będzie obowiązywał również zakaz noszenia i używania wyrobów pirotechnicznych" - przypomina ministerstwo.

O możliwości prowokacji i przekroczenia uprawnień ze strony służb ostrzega instytut Ordo Iuris. Przed nadchodzącym Marszem Niepodległości instytut przypomina o prawach, jakie uczestnikom zgromadzeń gwarantuje konstytucja.

To nie koniec utrudnień dla uczestników Marszu Niepodległości. Decyzją stołecznego ratusza w sobotę 8 listopada rozpoczyna się remont Dworca Centralnego, który potrwa do 16 listopada. Obiekt będzie wyłączony z ruchu.

11 listopada w Warszawie, jak co roku środowiska patriotyczne organizują Marsz Niepodległości. Jak poinformował Bartosz Malewski, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, hasłem tegorocznego wydarzenia jest "Jeden Naród Silna Polska". Organizatorzy spodziewają się dziesiątek, jak nie setek tysięcy uczestników imprezy. Udział w marszu zapowiedział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Źródło: X / um.warszawa.pl

PR

marsz-niepodleglosci-e1762350545724.jpg
fot. prtscr/youtube/PCh24.pl

Ordo Iuris: policja narusza swobodę manifestacji. Poznaj swoje prawa przed Marszem Niepodległości!

Przed nadchodzącym Marszem Niepodległości Instytut Ordo Iuris przypomniał o prawach, jakie uczestnikom zgromadzeń gwarantuje konstytucja. Jak podkreślili eksperci, w praktyce służby wielokrotnie przekraczają uprawnienia. Znaj swoje wolności i nie pozwól, by z powodów politycznych pozbawiono Cię obywatelskich swobód! „Prawo do zgromadzeń to jeden z fundamentów społeczeństwa obywatelskiego, gwaranto...Czytaj dalej

MN.jpg
Fot: Aleksiej Witwicki / Forum

„Jeden Naród Silna Polska” – oto hasło Marszu Niepodległości 2025!

Jeden Naród Silna Polska - oto hasło Marszu Niepodległości w 2025 roku. Podał je w poniedziałek Bartosz Malewski, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości."Cała Europa od dekad zmaga się z problemem imigracji. W Polsce także - zwłaszcza w ostatnich miesiącach doświadczyliśmy morderstw popełnionych przez imigrantów. Znane są również ekscesy, których dopuszczają się Ukraińcy. Widzimy wyraźnie, jak...Czytaj dalej

 

 

 

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: