Wysoki Trybunał w Londynie orzekł, że decyzja Wielkiej Brytanii o udzieleniu koncesji na wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej na Morzu Północnym jest zgodna z prawem. Skargę na działania polityków złożyła organizacja ekologistyczna Greenpeace.
Ekologiści zarzucali brytyjskiemu rządowi brak oceny kosztów tzw. emisji końcowych, czyli gazów cieplarnianych wyemitowanych przez nową inwestycję. Prawnicy Departamentu Bezpieczeństwa Energetycznego i Net Zero argumentowali natomiast, że taka wycena nie była konieczna do uruchomienia inwestycji, a mimo to rząd rozważał jej opracowanie.
Sąd oznajmił, że decyzja o braku wilczeń emisji końcowych nie była irracjonalna, tym samym odrzucając skargę Greenpeace.
Wesprzyj nas już teraz!
– Branża ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia naszego bezpieczeństwa energetycznego – odblokowania nowych technologii, takich jak wychwytywanie dwutlenku węgla i możliwości związane z wodorem – oraz zmniejszy naszą zależność od importu, wspierając jednocześnie setki tysięcy miejsc pracy i rozwój gospodarki – oświadczył rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Energetycznego, komentując decyzję sądu.
Źródło: tvp.info
PR
Nadchodzi totalne zniewolenie?! Ta publikacja rozwieje wątpliwości – zapraszamy na konferencję