14 marca 2019

Wielka Brytania: rośnie liczba dorosłych chcących przyjąć chrzest w Kościele katolickim

(fot. pixabay.com/Creative Commons CC0/Rosangelaresende)

W Wielkiej Brytanii systematycznie rośnie liczba osób dorosłych przygotowujących się do chrztu w Kościele katolickim. Uczestniczą one w specjalnej formacji katechumenów prowadzonej we wszystkich diecezjach w kraju. Tylko w Katedrze Westminsterskiej w Londynie chrzest w tym roku przyjmie ponad 400 dorosłych osób.

 

Po okresie ewangelizacji i zasadniczego katechumenatu, który jest najdłuższym etapem drogi formacji, kandydaci do chrztu wchodzą w etap tzw. wybrania. Ceremonia z nim zawiązana odbywa się tradycyjnie na początku Wielkiego Postu, który stanowi ostatni etap przed sprawowaniem sakramentów wtajemniczenia w czasie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

 

W katedrze w Westminsterze w ceremonii wybrania wzięło udział ponad 400 osób. 200 z nich to katechumeni, czyli osoby, które nie były wcześniej ochrzczone, natomiast 219 kolejnych, to kandydaci ochrzczeni w innych wspólnotach chrześcijańskich, którzy dokonują nawrócenia, pragnąc pełnej jedności z Kościołem katolickim. Specjalnej liturgii sprawowanej dla dorosłych chcących przyjąć chrzest w Kościele katolickim przewodniczył kard. Vincent Nichols. Hierarcha podkreślał, że takie uroczystości pokazują, jak wiele dobrego Bóg czyni w brytyjskim społeczeństwie, wzbudzając nowych uczniów Chrystusa.

 

Podobne ceremonie wybrania odbyły się w innych diecezjach. W diecezji Clifron uczestniczyło w nich 47 osób, w tym 19 katechumenów, w Lancasterze – 32, w tym 17 katechumenów, a w Birmingham – 182.

 

 

Źródło: KAI

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie