12 czerwca 2016

Wielkie nawrócenie Gibsona? Będzie kontynuacja „Pasji”! Powtórzy ogromny sukces pierwszej części?

(fot. EFE/Gustavo Monge/FORUM)

Mel Gibson wyraził zgodę, by reżyserować kontynuację filmu „Pasja”. Nowy obraz ma opowiadać o działalności Chrystusa i Apostołów po Zmartwychwstaniu. Informację podał portal The Hollywood Reporter.

 

„Pasja” była uznawana za film życia Mela Gibsona. Był to nie tylko obraz znakomity artystycznie, ale wyrażał również głęboką religijność jego twórców, w tym samego Mela Gibsona, który po latach odejścia od katolicyzmu, nawrócił się. Na planie filmowym dochodziło do kolejnych nawróceń, a każdy dzień zdjęciowy rozpoczynano Mszą Świętą.

 

Życie Mela Gibsona po „Pasji” poważnie się skomplikowało. Rozstał się ze swoją żoną i związał z inną kobietą. Nadużywał też alkoholu. Teraz jednak ten znakomity aktor i reżyser zdecydował się nakręcić opowieść o działalności Pana Jezusa i jego uczniów po Zmartwychwstaniu. Czy oznacza to, że Gibson przeżywa nawrócenie?

 

Przeczytaj więcej o nawróceniu i upadku Mela Gibsona

 

Z enigmatycznych informacji na temat kontynuacji „Pasji” wynika, że do zaangażowania w nowy projekt filmowy namówił go Randall Wallace, który współpracował z Gibsonem jako scenarzysta przy filmie „Braveheart”. Wallace jest również współautorem scenariusza do chrześcijańskiego filmu „Niebo istnieje… naprawdę?”. Scenarzysta, jako chrześcijan, przyznał, że Zmartwychwstanie Chrystusa to dla niego niezwykle ważne i wyjątkowe wydarzenie. – Pasja to dopiero początek. Jest o wiele więcej do opowiedzenia – powiedział Wallace w rozmowie z „The Hollywood Reporter”.

 

Początkowo Mel Gibson nie był przekonany do filmowego opowiedzenia Ewangelii po Zmartwychwstaniu. Jednak rozmowa z Wallace’em sprawiła, że zmienił zdanie. Na razie nie wiadomo, jaka wytwórnia wyprodukuje film oraz czy fenomenalny w „Pasji” Jim Caviezel zgodzi się po raz drugi zagrać rolę Chrystusa. Prace nad filmem rozpoczną się po premierze nowego filmu Gibsona „Hacksaw Ridge”, którego premiera przewidziana jest na listopad tego roku.

 

 

Źródło: The Hollywood Reporter/niezalezna.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie