17 listopada 2022

Wirtualny dolar już na horyzoncie… Bank Rezerw Federalnych rozpoczyna testy niebezpiecznego systemu

(fot. flickr.com/ Jernej Furman)

Największe światowe instytucje finansowe połączą siły z amerykańskim Bankiem Rezerw Federalnych, by razem przeprowadzić testy wirtualnego systemu walutowego. Elektroniczny pieniądz, zdaniem wielu niosący ze sobą poważne zagrożenie dla wolności i własności, będzie testowany w trwającym 12. tygodni programie pilotażowym.

Zamiar przeprowadzenia wspólnych testów wirtualnego pieniądza banki ogłosiły w środę 16 listopada – wskazując jako motywacje chęć zweryfikowania, na ile przyśpieszy on płatności. W przedsięwzięciu uczestniczą Grupa Citi, Mastercard, Wells Fargo, HSBC, BNY Mellon, PNC Bank, TD Bank, Truist i Bank Stanów Zjednoczonych.

Inicjatorzy zapewniają, że pilotaż ma charakter kontrolny i w żadnym wypadku nie oznacza, że niedługo po testach, o ile te okażą się pomyślne, cyfrowa waluta zostanie wprowadzona na rynek.

Wesprzyj nas już teraz!

Mimo tego, wielu komentatorów jest poważnie zaniepokojonych pilotażem. Na swoich profilach w mediach społecznościowych odniósł się do niego m.in. Edward Snowden, były agent CIA, który ujawnił sposoby działania i szeroko zakrojoną inwigilację, prowadzoną przez tę służbę. „Zaczyna się”, pisał o testach zwięźle i sugestywnie.

Poważne zagrożenie związane z pracami nad cyfrową walutą dostrzega także szef serwisu informacyjnego Becker News, Kyle Becker. To „ znaczne zagrożenie dla suwerenności Stanów Zjednoczonych”, równoznaczne z „wypowiedzeniem Amerykanom wojny ekonomicznej”, komentował.

Co ciekawe, w podobnych barwach projekt elektronicznego dolara postrzega sam przewodniczący oddziału Banku Rezerw Federalnych w Minneapolis. Jak wyznał pracownik instytucji, żaden z jego przełożonych nie jest w stanie wyjaśnić mu w rzeczowy sposób, dlaczego bank opracowuje wirtualną walutę. Zdaniem Neela Kashkariego, już teraz przepływ pieniędzy jest błyskawicznie szybki i opracowanie nowej technologii nie zagwarantuje wcale łatwiejszych operacji finansowych, niż aplikacje takie jak np. blik.

– Rozumiem, dlaczego robią to Chiny. Jeśli oni chcą kontrolować każdą z twoich transakcji, da się to zrobić za pomocą waluty elektronicznej banku centralnego. Tego nie da się zrobić za pomocą Venmo (aplikacja podobna do Blika) – komentował pracownik federalnego podmiotu. Jego zdaniem poza inwigilacją, dzięki cyfrowemu pieniądzowi, banki centralne chcą zyskać możliwość bezpośredniego opodatkowywania kont obywateli i narzucania niekorzystnego oprocentowania.

Źródło: lifesitenews.com

FA

 

Polacy nie chcą delegalizacji samochodów spalinowych! Podpisz pilny APEL do polskich władz!

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 912 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram