28 lutego 2020

Wizyta angielskiej telewizji i zgłoszenie o przykręcaniu znaku „strefa wolna od LGBT”. Co się stało w Świdniku?

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Radio Maryja / YouTube)

Dziennikarze jednej z brytyjskich stacji telewizyjnych udali się do Świdnika na rozmowę o stanowisku powiatu w sprawie ideologii LGBT. Wizyta w Polsce przybrała jednak niecodzienny obrót. Straż Miejska i policja otrzymały bowiem zgłoszenie w sprawie nielegalnego przykręcania tablicy „strefa wolna od LGBT” pod znakiem z nazwą miejscowości. „Czy dziennikarze londyńskiej stacji dopuścili się prowokacji?” – pyta na swojej stronie Radio Maryja. Zgłoszenie miało miejsce – przyznają służby. Z naszych informacji wynika jednak, że na razie mundurowi nie potwierdzają odnalezienia tablic, dlatego też należy zachować umiar w wyciąganiu wniosków w sprawie.

 

Redakcje zagraniczne z racji tego, że powiat świdnicki jako pierwszy podjął stanowisko w sprawie samorządu wolnego od ideologii LGBT, przyjeżdżają na różne rozmowy. Także z tą redakcją odbyliśmy spotkanie z zachowaniem uprzejmości obu stron – powiedział portalowi PCh24 Radosław Brzózka z Zarządu Powiatu Świdnik.

Zgłoszenie było około godziny 11:40, że na ulicy Krępieckiej przy wjeździe do Świdnika przy znaku z napisem Świdnik jest grupa osób, która przykręca nielegalnie znak z napisem LGBT – powiedział w rozmowie z Telewizją Trwam Janusz Wójtowicz z Komendy Straży Miejskiej w Świdniku. Podobne zgłoszenie otrzymała policja.

Z naszych ustaleń wynika jednak, że służby jak dotąd nie potwierdziły odnalezienia nielegalnego znaku z napisem LGBT, który mógłby dowodzić ewentualnej prowokacji. Warto jednak pamiętać, że tego typu „instalacje” były już montowane w różnych miejscach Polski, a zdjęcia tabliczek z napisem „strefa wolna od LGBT” w kilku językach docierały także do zagranicznych mediów i internautów – i nie ma pewności, że wszyscy odbiorcy dowiedzieli się, że mają do czynienia jedynie z prowokacją.

 

„Jeśli informacje się potwierdzą, będzie mi bardzo przykro, że moje miłe spotkanie z gośćmi z Anglii będzie mało tak niemiłą pointę… Tak czy inaczej: będziemy zawsze bronić rodziny i wolności!” – napisał na Twitterze Radosław Brzózka.

 

 

„Obcokrajowcy próbowali mocować tablicę strefa wolna od LGBT przy wjeździe do Świdnika. Straż Miejska przybyła po odkręceniu tablicy, ale potwierdza, że wylegitymowała kierowcę samochodu. Spodziewam się nowych #FakeNews. Aby to zatrzymać musimy sięgnąć po instrumenty procesowe” – stwierdził z kolei mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

 

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła deklarację Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT 27 marca 2019 roku. Treść dokumentu zawiera sprzeciw wobec instalacji w szkołach tzw. instytucji latarnika, potwierdza prawo rodzica do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami oraz odrzuca wprowadzenie edukacji seksualnej według tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

Źródło: PCh24 / radiomaryja.pl
PR / MWł

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie