11 września 2020

Władze Warszawy chcą przeznaczyć ponad 3 mln złotych na warsztaty seksualizujące dzieci!

(Rafał Trzaskowski. Fotograf: Andrzej Hulimka/Archiwum: Forum)

„Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży” – czytamy w serwisie internetowym Polskiego Radia 24. Z informacji wynika, że koszt projektu może wynieść kilka milionów złotych, a do jego realizacji zostanie wykorzystana stołeczna infrastruktura.

 

„Skandaliczna kwota ponad 3 milionów przeznaczona na seksedukacyjne warsztaty, podczas których dzieci w formie artystycznych działań np. będą rozpoznawać strefy intymne budzi słuszne obawy rodziców i środowisk oświatowych” – pisze w liście Hanna Dobrowolska.

 

„W projekcie celowo ukrywa się główne treści i miesza pojęcia. Warsztaty obejmować będą na przykład zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciową (np. współczesna medycyna w walce z aids), tożsamości płciowej, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, przeciwdziałania pedofilii, praw pacjenta, emocji, profilaktyki nowotworowej, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości etc.” – dodaje Dobrowolska.

 

Członek SDP zwraca uwagę na to, że „promocja projektu ma być zrealizowana: w urzędach, domach kultury, bibliotekach i komunikacji miejskiej m.st. Warszawy oraz w mediach społecznościowych miasta, co samo w sobie naraża dzieci poniżej 15. roku życia na kontakt z treściami prawnie zakazanymi”.

 

Dobrowolska zwraca uwagę na to, że dla uspokojenia opinii publicznej w projekcie „nie pojawia się edukacja seksualna”. Jest to jednak tylko „zasłona dymna”, ponieważ, jak zaznacza, „prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski konsekwentnie wspiera środowiska LGBT, co wiemy od początku jego prezydentury”.

 

Z kolei mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska w liście do Rafała Trzaskowskiego pisze, że obecny projekt warsztatów jest taki sam jak ubiegłoroczny, a został jedynie zmodyfikowany, gdyż wcześniejszego nie udało się przeforsować. Zablokowali go radni PiS.

 

„Podobnie jak ubiegłoroczny projekt Edukacja seksualna – dowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych ww. projekt ingeruje w sferę zastrzeżoną dla praw rodziców wynikających z art. 48 oraz 53 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” – podkreśla Michałowska. Mazowiecka kurator oświaty przypomina, że wspomniany artykuł konstytucji stanowi, że to „rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami”.

 

Kurator zauważa, że miasto musi stosować się także do ustawy oświatowej. „Prawo nie przewiduje kompetencji samorządu terytorialnego do realizowania zadań dydaktyczno-wychowawczych zastrzeżonych dla organów administracji rządowej oraz szkół i placówek” – pisze Michałowska. W zaistniałej sytuacji apeluje do stołecznego ratusza o przestrzeganie prawa.

 

„Opis projektu co do zasady zakłada jego nieodpłatną realizację także w instytucjach systemu oświaty, a jako beneficjentów wskazuje głównie młodzież. Niezrozumiałe jest zatem dopuszczenie do głosowania przez pracowników Urzędu m. st. Warszawy kosztownego projektu, o planowanym budżecie 3 266 000 zł” – czytamy w liście skierowanym do Rafała Trzaskowskiego.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl / tvp.info / kuratorium.waw.pl

TK

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie