13 stycznia 2018

Włochy: Około 85 tysięcy nienarodzonych zabitych w 2016 roku

(Fot. NicciDoula/Pixabay.com)

W roku 2016 dokonano na Półwyspie Apenińskim niemal 85 tysięcy zabójstw dzieci poczętych. W ciągu minionych czterech dekad odnotowano oficjalnie 5,8 miliona tzw. aborcji, to znaczy prawie sześciu milionom istot odmówiono prawa do życia.

 

Wymienione na wstępie dane przytoczył dziennik włoskich biskupów „Avvenire”. Przypominając o smutnej rocznicy legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych gazeta przeanalizowała doroczny raport przedstawiony w parlamencie przez Ministerstwo Zdrowia. Najświeższe zawarte w nim dane dotyczą roku 2016 i mówią o niespełna 85 tysiącach „zabiegów”.

 

Gazeta zauważa, że spadek liczby tzw. aborcji oznacza „rosnące uciekanie się do chemicznych metod zatrzymania ciąży, które podwoiło się w ciągu pięciu lat, pokazując, jak toruje sobie drogę idea, że aborcję można zdematerializować, powierzyć samotności kobiet, uczynić niewidzialną: jedna pastylka i już”.

Zdecydowana większość włoskich mediów z raportu ministerstwa zdrowia dla parlamentu zaczerpnęła i nagłośniła pocieszającą w pewien sposób wiadomość, że aż 71 procent włoskich ginekologów podpisało klauzulę sumienia i nie zabija dzieci. Liczba ta rośnie z roku na rok, bo w 2005 wynosiła 58,7 procent, a w 2013 już siedemdziesiąt.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie