9 września 2021

Włochy: wstęp do szkoły tylko z zielonym paszportem. Horrendalne kary za nieprzestrzeganie nakazu

(Mediolan, lipiec 2021. Demonstracja przeciwko przymusowym paszportom covidowym. Fot. Canella/Fotogramma / Zuma Press / Forum)

Od 400 do 1 tysiąca euro kary zapłacą pracownicy włoskich szkół i uczelni za wejście do miejsca zatrudnienia bez paszportu covidowego. To kolejny sanitarystyczny pomysł lewicowego rządu, wcielony w życie za pomocą dekretu.

 

Gabinet Mario Draghiego przyjął drastyczny projekt w czwartek. Oznacza to, że do końcu roku, a więc w okresie obowiązywania stanu wyjątkowego tłumaczonego pandemią nie będzie można wejść do szkoły czy na uczelnię bez tak zwanego zielonego paszportu. Dekret nie dotyczy uczniów ani osób, które nie szczepiły się z powodów zdrowotnych.

Wesprzyj nas już teraz!

Certyfikat można otrzymać na podstawie zaświadczeń: o szczepieniu, o przebyciu COVID-19 bądź negatywnego testu przeprowadzonego w ciągu ostatnich 48 godzin. Dyrekcje placówek oświatowych mają kontrolować paszporty.

„Osoby pracujące w placówkach oświatowych i na uczelniach bez wymaganej przepustki Covid-19 będą karane grzywnami w wysokości od 400 do 1000 euro. Kara ta będzie również wymierzana dyrekcjom szkół i innym pracodawcom” – czytamy na portalu Polsat News.

 

 Źródło: Polsat News

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy