22 kwietnia 2016

Włosi wyślą 300 policjantów na granicę z Austrią! Powód? Ostre protesty proimigranckie

(Protesty a przełęczy Brenner © Fabrizio Di Nucci/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Na przejściu granicznym pomiędzy Włochami a Austrią na przełęczy Brenner trwają od kilku dni protesty. Kolejny z udziałem uczestników z Włoch, Niemiec, Austrii zaplanowano na ten weekend. Włoska policja zamierza wysłać 300 funkcjonariuszy, by nie dopuścić do gwałtownych przepychanek pomiędzy zwolennikami przyjmowania uchodźców, a ich przeciwnikami.

 

Włosi zdecydowali się wysłać trzy razy więcej funkcjonariuszy do Brenner, gdyż ci, którzy tam są obecnie, nie dają sobie rady z przeciwnikami budowy zapory przez Austriaków. Kilka dni temu początkowo pokojowy protest kilkuset demonstrantów z Włoch, Austrii i Niemiec, opowiadających się za otwartą polityką imigracyjną, zakończył się przemocą. Około 50 uczestników demonstracji brutalnie zaatakowało policję, w wyniku czego rannych zostało pięciu austriackich funkcjonariuszy.  

Wesprzyj nas już teraz!

 

Demonstranci sprzeciwili się planowanemu zaostrzeniu kontroli granicznej po stronie austriackiej i budowy zapory w poprzek drogi kolejowej oraz autostrady w Brenner, która miałaby ochronić Austrię przed falą uchodźców.

 

Wiedeń właśnie przygotowuje się do wdrożenia najpóźniej od 1 czerwca polityki ograniczenia napływu imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, która polegać ma na zwiększeniu i zaostrzeniu kontroli granicznej.

 

Po zamknięciu szlaku bałkańskiego w ostatnich miesiącach władze austriackie twierdzą, że znaczna liczba uchodźców będzie próbowała przedostać się do Włoch i stamtąd dalej do Austrii oraz Niemiec w poszukiwania lepszego życia.

 

Po rozmowach z organizatorami marszów w ostatnich dniach policja z miasta Południowego Tyrolu w Bolzano poinformowała, że ma nadzieję, iż protest zaplanowany na niedzielę, nie przyjmie tak ostrego obrotu jak poprzednio.

 

Włosi postulowali, by zabronić demonstracji w Brenner. Jednak austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner temu się sprzeciwiła. – Jak wiemy, istnieją prawa, które powinny być zachowane. Musimy jedynie intensywnie współpracować z włoskimi funkcjonariuszami – powiedziała.

 

Na początku lutego austriacki minister obrony Hans Peter Doskozil ogłosił, że najpóźniej od 1 czerwca pojawią się ostrzejsze kontrole na przejściu granicznym z Włochami na przełęczy Brenner w Alpach w reakcji na kryzys migracyjny w Unii Europejskiej.

 

Od kilku tygodni trwają prace nad budową 250-metrowej zapory, która ma przebiegać przez autostradę i tory kolejowe. Konkretna data rozpoczęcia ostrzejszych kontroli granicznych na przełęczy Brenner ma zależeć od liczby migrantów i postępów w budowie nowego ośrodka kontroli granicznych.

 

Ruch Austriaków wzbudził oburzenie rządu w Rzymie i większości włoskich komentatorów, którzy budowę zapory na alpejskiej przełęczy określili mianem „policzka dla Włoch” i „zniewagą dla Europy”. 

Źródło: thelocal.at

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram