22 marca 2013

Wrocław jednym z 20 miast, w którym zorganizowano pikiety za życiem

Ósma już, antyaborcyjna pikieta, organizowana przez Fundację PRO – Prawo do Życia, odbyła się 21 marca we Wrocławiu. W światowy dzień poświęcony osobom z zespołem Downa organizatorzy wyrazili sprzeciw eugenice nienarodzonych dzieci chorych. Podobne pikiety zorganizowano w 19 innych miastach Polski.

 

Świetna akcja – rzuca jeden z przechodniów, mijając młodych ludzi z dużym antyaborcyjnym plakatem w rękach. – Popieram, ponieważ każdy, także nienarodzony, powinien mieć prawo do życia –  dodaje Sylwia Oblamska, kobieta w ciąży.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Aby uwiarygodnić aborcję rozpowszechnia się informacje, że chore dzieci są nieszczęśliwe – podkreśla Barbara Królak, emerytowany pedagog, która w pikietach uczestniczy po raz ósmy. – Kto zna takie dzieci, wie, że jeśli są kochane, są szczęśliwe. Trzeba tylko pomagać rodzicom.

 

Przeciw zakłamaniu

Spotkaliśmy się tutaj, w sercu miasta, w dzień poświęcony osobom z zespołem Downa, by przypomnieć o politycznym zakłamaniu – wyjaśnia Paweł Jaranowski, koordynator wrocławskiego oddziału Fundacji. – Politycy jedną ręką podpisują się pod opieką i pomocą dla niepełnosprawnych, a drugą głosują za zabijaniem chorych dzieci przed urodzeniem. Trudno to nazwać normalnym postępowaniem. Codziennie dwoje dzieci w Polsce zamiast być leczonymi, jest zabijanych w łonach matek, ponieważ podejrzewa się je o chorobę.

 

Tego samego dnia w Warszawie Kaja Godek z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji  i Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji PRO zarejestrowali zbiórkę podpisów dotyczących  ochrony dzieci chorych przed aborcją eugeniczną.

 

Zbiórka rozpocznie się 3 maja. Teraz Fundacja szuka osób, które przy jej pomocy zorganizowałyby zbiórkę w swoich środowiskach, np. w parafiach.

 

Ideologia

Równocześnie z pikietą w Sukiennicach rozpoczęły się wykłady, organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Dr Roman Konik mówił o postmodernizmie jako paranaukowej ideologii, a dr hab. Damian Leszczyński wygłosił prelekcję na temat: „Ludzie jak bogowi. Jak nauka staje się religią”.

 

Dorota Niedźwiecka

Fot. Dorota Niedźwiecka

 

{galeria}

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 19 375 zł cel: 500 000 zł
4%
wybierz kwotę:
Wspieram