W niedzielę w Szczecinie odbędzie się Marsz dla Życia. Organizatorzy podkreślają, że jest to okazja do wspólnego budowania cywilizacji życia. Manifestacja jest również okazją do promowania ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także tworzenia wyjątkowej wspólnoty wartości.
– Wszystkich, którzy chcą włączyć się w budowanie cywilizacji życia zapraszam do uczestnictwa w Marszu dla Życia. Bardzo ważne by optymizm nie zaślepił nas na zagrożenia, które niestety istnieją – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator szczecińskiego Marszu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 na Jasnych Błoniach.
Marsz dla Życia odbywający się w Szczecinie każdego roku przyciąga nawet kilkanaście tysięcy osób. W tym roku hasłem Marszu będzie „Cywilizacja życia”.
Wesprzyj nas już teraz!
– Nasze hasło wyraża wielką potrzebę budowania przestrzeni „dla życia”. Przypomina także, że istnieje strona przeciwna – cywilizacja śmierci, której także coraz częściej doświadczamy. By Polska nie stała się krajem skazanym na powolne umieranie, musimy się naprawdę postarać, jest wiele obaw o przyszłość. Myślę, że bardzo potrzebne są inicjatywy takie jak Marsz dla Życia, to widoczna demonstracja pozytywnych wartości, jednak to tylko jeden z elementów społecznego wymiaru. Tych elementów jest znacznie więcej. W Fundacji Małych Stopek, którą reprezentuję, staramy się je realizować – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk.
Duchowny tłumaczy, że motto tegorocznego Marszu nawiązuje bezpośrednio do encykliki św. Jana Pawła II „Evangelium vitae” oraz Dnia Papieskiego, któremu w tym roku towarzyszyła ta sama dewiza. Uczestnicy wydarzenia będą nieśli ze sobą wielki materiał z treścią tej ważnej encykliki napisanej przez św. Jana Pawła II.
Na zakończenie Marszu odbędzie się uroczysta Msza święta w bazylice archikatedralnej, podczas której każdy będzie mógł podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego poprzez dziewięciomiesięczną modlitwę różańcem za nienarodzone dziecko zagrożone aborcją.
W całej Polsce każdego roku odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny. Jest to inicjatywa zapoczątkowana w 2006 roku, kiedy w Warszawie odbyło się pierwsze tego typu wydarzenie. Od lat Marsze są organizowane i koordynowane przez Centrum Życia i Rodziny. Każdego roku pod jednym, wspólnym hasłem maszerują mieszkańcy blisko 100 miast i miejscowości w Polsce.
Szczegóły dotyczące tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny są dostępne na stronie www.marsz.org oraz www.czir.org.
Źródło: KAI, własne PCh24.pl
WMa