9 października 2019

Współorganizator synodu: Najpierw żeński diakonat, potem… kapłaństwo kobiet

(TheRemnantVideo / You Tube)

Według biskupa Erwina Kräutlera, głównego autora dokumentu roboczego trwającego w Watykanie Synodu Amazońskiego, postulowany tam diakonat żeński byłby wstępem do… wyświęcania kobiet na kapłanów Kościoła katolickiego.

 

„W przemówieniu po środowym briefingu prasowym Synodu urodzony w Austrii biskup emerytowany z Xingu w Brazylii powiedział, że popiera ordynację kobiet. Zapytany przez reportera Edwarda Pentina, czy dotyczy to kobiet-księży, Kräutler powiedział: tak, to logiczne i dodał, że żeński diakonat w Amazonii może być krokiem do osiągnięcia tego celu” – pisze portal Life Site News.

 

Wielu biskupów [na synodzie] opowiada się za diakonatem kobiet – stwierdził Kräutler. 

 

Emerytowany już hierarcha pracował przez lata jako misjonarz w regionie Amazonii. Ostatnio był głównym autorem wzbudzającego wiele kontrowersji i sprzeciwów dokumentu roboczego synodu, czyli Instrumentum laboris.

 

Dopytywany przez reporterkę LSN Diane Montagna, co sądzi o jego koncepcji papież Franciszek, odpowiedział, że nikt tego nie wie.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, The RemnantVideo/You Tube.

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie