3 grudnia 2018

Wybitny filozof i obrońca wiary: katolicy muszą prowadzić duchową walkę

(zdjęcie ilustracyjne FOT.Kurt Miller/Stocktrek Images/FORUM)

Filozof i apologeta katolicki Peter Kreeft w wywiadzie z Steve Jalsevacem wezwał katolików do powrotu do korzeni i duchowej odnowy. Podkreślił też potrzebę duchowej waleczności. Zwrócił też uwagę na podobieństwa między homoseksualizmem a wojującym islamem.

 

Według rozmówcy portalu Life Site News wśród ruchów działających w ramach świata zachodu to właśnie islamizm i ruch homoseksualny są najbardziej otwarte na potrzebę walki o własne przekonania. Stwierdził jednocześnie, że mimo licznych różnic ich styl walki jest podobny.

 

Filozof zauważył jednocześnie, że również katolicy wezwani są do walki duchowej, przeciwko grzechowi. Stwierdził również, że współcześni chrześcijanie zdają się o tym zapominać. W efekcie na europejską duchową pustynię wkracza islam. Dzieje się tak, ponieważ natura nie znosi próżni.

Peter Kreeft zwrócił również uwagę, że miłość do człowieka wiąże się często z nienawiścią do grzechu. Bez tej nienawiści można mówić jedynie o tolerancji, lecz nie o prawdziwej miłości. Ta bowiem wymaga wrogości wobec dehumanizujących sił obecnych w ludzkiej istocie.

 

Rozmówca Life Site News wezwał także do duchowego odrodzenia w Europie. To zaś, jak podkreślił, musi obejmować powrót do korzeni.

 

Peter Kreeft wykład filozofię na Boston College. Jest autorem licznych artykułów i 75 książek. Wykształcenie filozoficzne wykorzystuje do obrony wiary katolickiej i prawa naturalnego. 

Trudno nie zgodzić się z opinią apologety. Bez ducha walki z grzechem odbudowa cywilizacji chrześcijańskiej w Europie nie będzie możliwa. W tym kontekście warto wspomnieć o nieco zapomnianych już słowach świętego Pawła.

 

Jak pisał Apostoł Narodów „[…] bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko” – pisał święty Paweł w liście do Efezjan [Ef 6; 10-13].

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie