6 lipca 2021

Wynalazca technologii mRNA znika z Wikipedii po wyrażeniu wątpliwości wobec szczepionek przeciw COVID-19

(Fot. Pixabay)

Nazwisko wynalazcy technologii mRNA, Roberta W. Malone zniknęło z dostępnego na Wikipedii artykułu na temat szczepionek przeciw COVID-19. Interwencja nastąpiła po kilku dniach od głośnego wywiadu w FoxNews, gdzie naukowiec przestrzegał przed potencjalnymi szkodliwymi skutkami ubocznymi zakrojonej na szeroką skalę terapii.

Dr Robert Malone wraz z zespołem naukowców z Salk Institute z San Diego opracował technologię mRNA w 1988, a rok później złożył patent na swój wynalazek. 10 czerwca 2021 r. dr Malone wziął udział wraz z biologiem dr Brettem Weinsteinem w podcaście na platformie YouTube, gdzie wyraził liczne obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderny, wykorzystujących wynalezioną przez niego technologię. Ostrzegł m.in. przed potencjalnymi problemami autoimmunologicznymi spowodowanymi przez białka kolczaste (ang. spike).

Malone stwierdził również, że świadoma ryzyka była również dopuszczająca preparat na rynek amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA). Jego zdaniem biologicznie aktywne białko kolczaste może przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i kiedy osiada w innych narządach powoduje „zdarzenia niepożądane”. Aktywne biologicznie białko „spike”, zdaniem amerykańskiego  naukowca jest „jest bardzo niebezpieczne”.

Wesprzyj nas już teraz!

Wywiad został oczywiście usunięty przez administratorów YouTube’a, natomiast wynalazcę technologii mRNA zaproszono do telewizji FoxNews. Będąc gościem Tuckera Carlsona, naukowiec powtórzył wszystkie wcześniejsze obawy związane ze szczepionkami wykorzystującymi technologię mRNA.

Jak zauważył portal LifeSiste News, po emisji programu nastąpiła zmiana w artykule dotyczącym omawianej technologii w anglojęzycznej Wikipedii. W archiwalnej wersji istniejącej do 4 lipca 2021 r., można było znaleźć nazwisko Malone’a jako wynalazcy technologii.

W nowej, zaktualizowanej wersji, miejsce naukowca zajęła „grupa badaczy z Salk Institute, University of California, San Diego i Vical”.

 

Źródło: lifesitenews.com / wikipedia.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram