Na najbliższym posiedzeniu Sejmu politycy zadecydują o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Już w środę 10 września odbędzie się głosowanie w tej sprawie.
Pomimo nacisków rządu, który poparł Konwencję, są w Sejmie posłowie, którzy z odpowiednim poparciem społecznym są skłonni głosować przeciwko niej. Zaapeluj do nich o głosowanie przeciwko ratyfikacji szkodliwej konwencji.
Wesprzyj nas już teraz!
1. Zadzwoń do biura posła ze swojego regionu. Zaapeluj o głosowanie za odrzuceniem Konwencji. Powiedz, że jego postawa w tym głosowaniu będzie miała bezpośredni wpływ na zachowanie Twoje i Twojej rodziny podczas wyborów w jego okręgu wyborczym.
2. Wyślij e-mail na jego adres lub adres jego biura. Oto przykładowa treść:
Szanowny Panie Pośle / Szanowna Pani Poseł!
Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Konwencja nie stanowi skutecznego instrumentu zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet lecz forsuje ideologiczną teorię o przemocy jako zjawisku motywowanym genderowo, nie wprowadza nowych instrumentów pomocy ofiarom przemocy, uzasadnienie jej ustawy ratyfikacyjnej pełne jest rażących błędów merytorycznych a jej ratyfikacja będzie się wiązała z ponoszeniem przez Polskę istotnych obciążeń finansowych.
Dlatego apeluję do Pana Posła / Pani poseł o zagłosowanie przeciwko ratyfikacji tej ideologicznej Konwencji. Pana / Pani głosowanie w tej sprawie będzie miało bezpośredni wpływ na zachowanie moje i mojej rodziny podczas wyborów w naszym okręgu wyborczym.
Z wyrazami szacunku,
[podpis]
3. Jeśli to możliwe, umów się w poniedziałek lub we wtorek na spotkanie w biurze poselskim i osobiście zaapeluj o odrzucenie Konwencji.
W rozmowie z PCh24.pl dr Joanna Banasiuk z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris podkreśliła, iż „Konwencja (…) jest skrupulatnie zaplanowanym manifestem genderowym, wyraźnie rozwijającym pewne wątki marksistowskie”. Całość rozmowy czytaj tutaj.
Źródło: ordoiuris.pl
luk