7 lipca 2025

Krwawa rzeź ponad 50 tys. dzieci. Tragiczny bilans 6 lat legalnej aborcji w Irlandii

(PCh24.pl)

Po 6 latach od legalizacji zabijania nienarodzonych w Irlandii, liczba aborcji w tym kraju stale rośnie, a rząd nie robi niczego, by pomóc kobietom, które czują się przytłoczone ciążą i w konsekwencji decydują się na zabicie swojego dziecka. W lutym 2025 roku łączna liczba aborcji przekroczyła 50 tys. – to tak jak gdyby zlikwidować ponad 100 szkół.

Ulicami Dublina przeszedł ogólnokrajowy Marsz dla Życia. „Życie zwycięży”, „Przestańcie abortować naszą przyszłość” – to niektóre z haseł, które towarzyszyły temu wydarzeniu.

Zabjanie nienarodzonych w Irlandii stało się legalne w 2018 r. Według oficjalnych danych, już w kolejnym roku zabito tam aż 6666 nienarodzonych dzieci, a w roku 2024 – już 10441. W lutym 2025 roku łączna liczba aborcji przekroczyła 50 tys. – To ponad 100 szkół, tysiące klas, to część przyszłego wzrostu, rozwoju i innowacji Irlandii, która zakończyła się przed narodzinami – powiedziała Sandra Parda, rzecznik Marszu dla Życia.

Wesprzyj nas już teraz!

Rzecznik podkreśliła, że rząd nie prowadzi żadnych badań na temat przyczyn wzrostu liczby aborcji i spadku liczby narodzin. – Brak wsparcia dla kobiet i rodzin napędza spiralę aborcji, a rząd przymyka na to oko i skupia się wyłącznie na ułatwieniu dostępu do usuwania ciąży – dodała Parda.

W Marszu dla Życia wziął udział prymas Irlandii abp Eamon Martin. Hierarcha podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, aby sprawa obrony życia pozostała w tym kraju aktualna. Ludzie muszą zrozumieć, że dla dzieci jest to kwestia życia i śmierci. Zdaniem arcybiskupa, jest to tym ważniejsze, gdyż w sąsiedniej Wielkiej Brytanii próbuje się teraz przeforsować aborcję już nie tylko w pierwszych tygodniach życia, ale aż do porodu.

Abp Martin przyznał, że wielkim znakiem nadziei jest obecność na Marszu wielu młodych ludzi. Musimy pokazać, że nie chcemy ograniczać praw kobiet, lecz chcemy ochrony zarówno dla matki, jak i dziecka. Podkreślił, że wszyscy są świadomi, pod jak silną presją znajdują się dziś zwłaszcza młode kobiety w ciąży.

Źródło: KAI / Vatican News PL

Korea Południowa: dokonał aborcji w 9. miesiącu ciąży. Będzie odpowiadał za morderstwo

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 236 855 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram